Program tv na poniedziałek, 14.12.2015. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Zaczynamy nowy tydzień! Co tym razem będzie można obejrzeć w telewizji? Sprawdźcie nasze propozycje!

Multimedia

Zaczynamy od seriali. Na początek "Barwy szczęścia" i kolejne niesnaski między Łukaszem i Kasią. W rozmowie ze swoją adwokat, Sadowski dowiaduje się, że w związku z pojawieniem się w życiu Kasi Jakubika z jego kryminalną przeszłością, jest szansa na to, że Ksawery zostanie z ojcem. Sara zamierza szczerze opowiedzieć Adamowi o swoich uczuciach. Tymczasem on spotyka się z Agnieszką, która wyznaje mu, że jej na nim zależy... czytaj więcej
"Barwy szczęścia" odcinek 1362. - TVP2, godz. 20:05

Zaraz potem zobaczymy, co słychać u Mostowiaków i ich przyjaciół. Anna szykuje się do ślubu z Wernerem, ale między narzeczonymi co chwila dochodzi do spięć i młoda para zastanawia się, czy wesela nie odwołać (czytaj więcje). Marcin wybiera się z małym Szymkiem do miasteczka, w którym dorastała Kasia. W podróży poznaje sympatyczną dziewczynę, której pomaga uratować uwięzionego w rozgrzanym samochodzie psa... czytaj więcej
"M jak miłość" odcinek 1182. - TVP2, godz. 20:40

Filmowe propozycje otwiera premiera Polsatu. Prequel słynnego filmu science-fiction "Planeta Małp" przedstawiający historię upadku ludzkości i początki małpiej rebelii. San Francisco. Will Rodman pracuje w firmie farmaceutycznej. Marzy o stworzeniu leku regenerującego tkankę mózgową, który mógłby uzdrowić jego cierpiącego na chorobę Alzheimera ojca. Pod opiekę młodego naukowca trafia mały szympans o imieniu Caesar. Na nim właśnie Will prowadzi badania, na które nie pozwala mu jego firma. Okazuje się, że skutkiem ubocznym leku jest olbrzymi wzrost inteligencji szympansa. Do Caesara zaczyna docierać, że jego życie w gruncie rzeczy niewiele znaczy dla naukowców. Wzburzony takim obrotem sprawy postanawia przeciwstawić się ludziom...
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Geneza planety małp" - Polsat, godz. 20:10

Film cenionego izraelskiego reżysera Erana Riklisa oraz producentów: nagrodzonego Oscarem za "Jak zostać królem" Garetha Unwina i Freda Ritzenberga. Jest rok 1982. Bejrut jest w środku wojny domowej. Zagraża mu też niebezpieczeństwo ataku ze strony południowego sąsiada, Izraela, który chce powstrzymać bombardowanie swoich granic przez Organizację Wyzwolenia Palestyny. Palestyńczycy, jak 12-letni Fahed, jego ojciec i dziadek są zmuszeni żyć w obozach dla uchodźców. Miejscowi dowódcy OWP próbują szkolić następne pokolenie bojowników, ale chłopców bardziej interesuje gra w piłkę. Pewnego dnia Fahad jest przypadkowym świadkiem schwytania pilota izraelskiego myśliwca i zgłasza się do pilnowania jeńca. Skuszony obietnicą powrotu do Palestyny, pomaga Yoniemu w ucieczce.
"Mój przyjaciel wróg" - TVP1, godz. 20:25

Komedia romantyczna twórcy Pogromców duchów, Ivana Reitmana, z udziałem Natalie Portman i Ashtona Kutchera. Para przyjaciół - Emma i Adam - spotykają się po latach. Kiedy lądują razem w łóżku, boją się, że ta sytuacja odbije się na ich wzajemnych relacjach. W związku z tym zawierają układ: seksualny związek oparty na braku jakichkolwiek zobowiązań. Szybko okazuje się, że nie tak łatwo uciec od uczuć.
"Sex story" - Paramount Channel, godz. 22:00

Druga część adaptacji wydanej także w Polsce bestsellerowej powieści Josefa Martina Brauera, na podstawie której już w 1959 r. nakręcono serial telewizyjny. To znakomity, przejmujący portret człowieka walczącego z samym sobą, ze swym głodem, samotnością, strachem, zmęczeniem i skrajnie trudnymi warunkami zewnętrznymi. Po ucieczce z obozu Forell pragnie za wszelką cenę dotrzeć do swoich bliskich. Trzy lata zajmuje mu przebycie 14 tysięcy kilometrów przez nieprzyjazną i niemal bezludną Syberię, gdzie nieustannie jest narażony na niebezpieczeństwo ze strony ludzi i zwierząt. Pomagają mu myśliwi i rdzenni mieszkańcy. Śladem zbiega podąża pościg kierowany przez Kamieniewa. Tymczasem Forell zmierza ku Irakowi i Turcji.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Jeniec. Jak daleko nogi poniosą" - TVN, godz. 22:30

Arnold Schwarzenegger w swoich najlepszych latach i w najlepszej formie. Pościg, walka i zwycięstwo, czyli to co najbardziej lubimy. Wycofany ze służby pułkownik komandosów John Matrix żyje sobie spokojnie ze swoją córeczką z dala od ludzi. Jego wrogowie, wśród nich dawny kolega z wojska niejaki Bennett, zamierzają wykorzystać maszynę do zabijania jaką jest Matrix do swoich niecnych celów. Porywają dziewczynkę, a w zamian za jej uwolnienie pułkownik ma pomóc im w przejęciu władzy w jednym z karaibskich państewek. John Matrix strzałem z karabinu zamyka usta posłańcowi, który oznajmił mu to ultimatum i wyrusza w pościg.
"Commando" - Polsat, godz. 22:30

Na koniec niezwykły dokument. Warszawa, 20 lutego, 2014 roku. Na Ukrainie wrze, a w Polsce trwają obchody 70-lecia PRL. W udekorowanej propagandowymi plakatami Warszawie odbywa się plenum KC PZPR. Plac Zbawiciela zdobi kwietna instalacja symbolizująca sierp i młot, nad centrum górują dwa majestatyczne Pałace Kultury. To film niezwykły, a przy tym przewrotny. Wszechobecne kolejki, lekcje WF-u z maskami przeciwgazowymi na głowie. W "lokalach gastronomicznych" kawa po 170 tys. zł. W kafejkach internetowych - chiński odpowiednik Facebooka w rosyjskiej wersji językowej łączący w sieci obywateli krajów wschodniego bloku. O co w tym wszystkim chodzi?
"Pocztówki z Republiki Absurdu" - TVP2, godz. 22:55

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×