Program tv na poniedziałek, 26.09.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Nowy tydzień rozpoczniemy od nowych odcinków seriali, m.in. "M jak miłość" i ""Druga szansa", spektaklu Teatru Telewizji oraz filmów, które zapierają dech w piersiach. Sprawdź program tv na poniedziałek!

Multimedia

Jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń dwudziestego wieku. Katastrofa, która wywołała liczne kontrowersje i dyskusje. W październiku 1972 roku w Andach rozbił się niewielki samolot. Wśród pasażerów byli między innymi młodzi sportowcy, którzy lecieli na mecz. Część z pasażerów przeżyła katastrofę, jednak nigdy nie doczekali się nadejścia pomocy. Postanowili o własnych siłach zejść z gór. Musieli pokonać ponad jedenaście tysięcy metrów, które dzieliły ich od cywilizacji. Los nie pozostawił im żadnego wyboru, ci, którzy pragnęli przeżyć, musieli przejść przez najcięższą z prób. Po blisko dwóch miesiącach od katastrofy, wyczerpani rozbitkowie dotarli do celu. Gdy ucichła wrzawa i radość spowodowana ich cudownym ocaleniem, odezwały się głosy kwestionujące ich heroizm. Pojawiły się nawet oskarżenia o kanibalizm.
"Alive: Dramat w Andach" - TVN7, godz. 20:00

Robin Williams w roli Żyda, który podczas wojny przekazuje mieszkańcom getta wymyślone przez siebie informacje o niemieckich porażkach na froncie. Polska, rok 1944. Jakub Heym mieszka w getcie. Pewnego dnia, zupełnie przypadkowo, słyszy komunikat o sukcesach Armii Czerwonej na froncie wschodnim. Jego serdeczny przyjaciel - Mischa - rozgłasza tę informację wśród bliższych i dalszych znajomych. Wiadomość rozchodzi się w zastraszającym tempie. Ludzie liczą, że Jakub dostarczy im kolejnych pomyślnych informacji, które pomogłyby im przetrwać piekło okupacji. Osadzona w okupowanej Polsce, tragikomiczna opowieść o piekle wojny i stosowanych przez ludzi strategiach przetrwania. Produkcja w reżyserii pochodzącego z Węgier Petera Kassovitza wzrusza i prowokuje do myślenia.
"Jakub kłamca" - Stopklatka TV, godz. 20:00

Barney Ross, nożownik Lee Christmas, specjalista od walki wręcz Yin Yang, znawca broni Hale Caesar i ekspert od ładunków wybuchowych Toll Road to trzon grupy najemników specjalizujących się w misjach niemożliwych, których nikt inny nie ma odwagi wykonać. Tym razem przychodzi im się zmierzyć w uznanym za nieżyjącego Conradem Stonebanksem (Mel Gibson), byłym przyjacielem Barneya, współzałożycielem Niezniszczalnych, który jest dziś jednym z największych na świecie handlarzy bronią. Żądny zemsty Stonebanks szykuje się na Niezniszczalnych z całą armią. By stawić mu czoła, do ekipy weteranów zostają zrekrutowani młodzi wojownicy, którzy nadają na zdecydowanie innych falach niż zaprawieni w bojach starsi koledzy po fachu.
"Niezniszczalni III" - Polsat, godz. 20:10

Magda zapowiada Olkowi, że jeśli zdecyduje się na pracę za granicą, ona uzna to za koniec ich związku. Tomek dostaje od Agnieszki alarmującą wiadomość: ich córka Helenka ma poważnie chore płuca. Joasia dociera w końcu do kliniki w Salzburgu, gdzie przeszedł operację jej ojciec. Monika wyznaje Piotrkowi oraz Kindze jak bardzo czuje się samotna, a przyjaciele zapraszają ją na grilla, na którym prawniczka poznaje Góreckiego. Tymczasem Olga wraca wcześniej z wakacji ze skręconą nogą i od razu dzwoni po pomoc do Zduńskiego.
"M jak miłość" odcinek 1240. - TVP2, godz. 20:40

Film opowiada o powstaniu i upadku legendarnej hiphopowej formacji, skupiając się przede wszystkim na okolicznościach powstania ich pierwszego , kultowego już krążka - tytułowego "Straight Outta Compton". Osią filmu jest wspólna praca nad materiałem, wzbogacona o bogate tło obyczajowe - nieciekawy obraz życia na "czarnych" przedmieściach. Siłą obrazu jest z pewnością wartka akcja i oryginalny podkład muzyczny, nadający fabule szalone tempo. Imponujące jest również podobieństwo młodych aktorów do postaci, w które się wcielają - doskonale udaje im się oddać skomplikowane relacje jakie panowały między członkami hiphopowego składu.
"Straight Outta Compton" - Canal+, godz. 21:00

Powidok, zwany też kontrastem zastępczym, to zjawisko optyczne, polegające na tym, że po obserwowaniu jakiegoś przedmiotu w jednym z tzw. kolorów podstawowych, a następnie odwróceniu wzroku, przed oczami pozostaje przez chwilę ten sam, choć nieostry obraz przedmiotu, tym razem w tzw. barwie dopełniającej. Zjawisko powidoku wykorzystał w sztuce światowej sławy polski malarz awangardowy Władysław Strzemiński, tworząc w latach 1948-49 serię obrazów solarystycznych. Właśnie Strzemiński oraz jego żona, również wysoko ceniona rzeźbiarka Katarzyna Kobro, są bohaterami napisanej dla Teatru Telewizji sztuki Macieja i Adama Wojtyszków, zatytułowanej jakżeby inaczej "Powidoki". Tytuł dramatu Wojtyszków niesie ze sobą nie tyle fizykalne, co metaforyczne znaczenia. Czy odnosi się bardziej do życia prywatno-rodzinnego pary artystów, czy do ich zmagań najpierw z hitlerowskim, a potem stalinowskim okupantem pozostaje do rozstrzygnięcia przez widzów.
"Powidoki" - TVP1, godz. 21:25

Bronek umiera podczas operacji transplantacji nerki. Marcin nie może się pogodzić z tym, że nie udało mu się uratować pacjenta. Monika i Jadzia są również w szoku i ogromnym żalu. Mimo smutku Monika próbuje wrócić do codziennych obowiązków i odstawić na bok prywatne emocje. Na planie serialu nieoczekiwanie z wizytą pojawia się nowy prezes zarządu stacji Adam. Krytycznym okiem patrzy na wszystko co się tam dzieje. Monika próbuje ratować sytuację i zaprowadzić porządki by profesjonalnie wyjść twarzą z trudnej sytuacji. Obawiając się, że Adam może być skłonny do zawieszenia produkcji serialu, dyrektor telewizji zaprasza Monikę na "pojednawczą" kolację z nim i Adamem. W międzyczasie Adam dowiaduje się o Bronku i żałobie Moniki. Podczas kolacji widzi, że Monika jest zupełnie nieobecna duchem, więc szybko kończy spotkanie. Borecka jest pod wrażeniem, że ten twardy biznesmen pokazał swoją empatyczną i ludzką stronę... czytaj więcej
"Druga szansa" odcinek 4. s. 2. - TVN, godz. 21:30

W programie "Bake off - Ale ciacho!" zostało 9 uczestników, którzy w tym odcinku będą mieli za zadanie oczarować jurorów apetycznymi deserami. W konkurencji autorskiej Krzysztof Ilnicki przygotuje dla uczestników przepis na sernik, który podawał gościom podczas pracy w restauracji, nagradzanej gwiazdkami Michelin. Zadaniem będzie precyzyjne odtworzenie receptury jurora. W konkurencji autorskiej uczestnicy przygotują idealny creme brulee w różnych smakach. Na końcu odcinka okaże się, który z uczestników zostanie gwiazdą wypieków tygodnia, a kto tym razem opuści program i wróci do domu. W programie Bake Off Ale ciacho! uczestnicy walczą o tytuł najlepszego cukiernika - amatora w Polsce. Ich umiejętności ocenia profesjonalne jury: Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Program prowadzą Paulina Mikuła i Anna Gacek.
"Bake off - Ale ciacho!" - TVP2, godz. 21:45

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×