Program tv na poniedziałek, 8.02.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Przed nami nowy tydzień! Zobaczcie poniedziałkowe hity w telewizji. Co dziś warto obejrzeć?

Multimedia

Niemal dokładnie w dziesiątą rocznicę ogłoszenia stanu wojennego na ekrany kin weszła pierwsza polska komedia poświęcona temu dramatycznemu wydarzeniu. Po serii filmów "martyrologicznych" na ten temat recenzenci pisali, że oto pojawił się "pierwszy film o stanie wojennym, który publiczność prawdopodobnie uzna za swój". Autorzy dość odważnie podeszli do zadania: postanowili rozśmieszyć widzów tym, co jeszcze do niedawna budziło grozę, zburzyli martyrologiczne stereotypy, spojrzeli satyrycznie nie tylko na sprawców stanu wojennego, ale i tych, których on dotknął. Dostało się zarówno władzy i "bezpiece", jak i opozycji. Sprawiedliwie wykpiono metody walki i zachowania obu stron. "Rozmowy kontrolowane", nagrodzone Złotymi Lwami Gdańskimi za scenariusz na FPFF w Gdyni w 1992 r., to poniekąd kontynuacja "Misia", wcześniejszej o 10 lat komedii, którą z dziełem Sylwestra Chęcińskiego łączy osoba scenarzysty i odtwórcy głównej roli Stanisława Tyma, odtwarzającego w obu filmach postać Ryszarda Ochódzkiego, prezesa klubu sportowego "Tęcza".
"Rozmowy kontrolowane" - TVP Kultura, godz. 20:20

Film oparty na prawdziwym wydarzeniu, jakie miało miejsce w 1967 r. , w Cubberley High School w Palo Alto. Nauczyciel Ron Jones prowadził z uczniami eksperyment dotyczący narodowego socjalizmu, starając się znaleźć odpowiedź na często zadawane przez młodzież pytanie, jak naród niemiecki mógł ulec tej ideologii i nie protestować przeciwko holocaustowi. W filmie Fala akcja zostaje przeniesiona na grunt niemiecki. Mając do wykonania tygodniowy projekt na temat autokracji, nauczyciel Rainer Wenger (Jürgen Vogel) proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. W ciągu kilku dni wprowadzona zostaje dyscyplina, uniformizacja, ostracyzm wobec uczniów o innych przekonaniach, a poczucie więzi przeradza się w Falę, czyli prawdziwy ruch, który staje się coraz groźniejszy.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Fala" - TVP1, godz. 20:25

Przed nami zwroty akcji w "M jak miłość". Marzenka (Olga Szomańska) jest coraz bardziej zaniepokojona kobietą, która kręci się wokół jej ukochanego Andrzejka (Tomasz Oświeciński). Czy wybranek kobiety ukrywa przed wszystkimi, że ma żonę i dziecko... czytaj więcej
Piotrek (Marcin Mroczek) jest szantażowany! Jego numer z podrzuceniem narkotyków sąsiadowi Kingi (Katarzyna Cichopek) nie wypalił. Ktoś wysyła Zduńskiemu nagranie, na którym widać, jak podkłada pakunek... czytaj więcej
"M jak miłość" - TVP2, godz. 20:45

Thriller sci-fi z Ashtonem Kutcherem w roli głównej. Czy ruch motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii? Losy Evana Treborna (Ashton Kutcher) są ilustracją tej niezwykłej teorii. Młody człowiek odkrywa, że, wykorzystując odziedziczone po ojcu szczególne zdolności, w niewytłumaczalny sposób może przenieść się do świata własnych wspomnień i ingerując w nie, odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia. Drobne zmiany, jakich dokonuje Evan w przeszłości wpływają również na losy jego najbliższych. I to z katastrofalnym skutkiem. Nowe życie w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli. Jedyną szansą na to, by uratować siebie i tych, których kocha jest zmierzenie się z mroczną tajemnicą z dzieciństwa...
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Efekt motyla" - Polsat Film, godz. 21:00

"Dług" to poruszający, oparty na faktach, thriller Krzysztofa Krauzego, uważany za jeden z najważniejszych polskich filmów nakręconych po 1989 roku. Opowiada o dwóch biznesmenach, którzy doprowadzeni do ostateczności przez bezwzględnego szantażystę Gerarda (Andrzej Chyra), wplątują się w sytuacje, które ściągną ich na samo dno. Krzysztof Krauze nawiązał do prawdziwej historii, jaka dotknęła Artura Brylińskiego i Sławomira Sikorę. Dwaj młodzi biznesmeni padli w latach 90. ofiarą okrutnego szantażysty, który przez rok nękał ich o zwrot wyimaginowanego długu. Obraz stał się sensacją na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku, gdzie zdobył aż cztery nagrody w kategoriach: najlepszy film, producent, pierwszoplanowa rola męska dla Andrzeja Chyry oraz muzyka.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Dług" - Stopklatka TV, godz. 21:55

Mocną stroną "Niepokoju" jest jego doborowa obsada. W zapracowaną matkę Kale'a wcieliła się charyzmatyczna Carrie-Ann Moss, pamiętna Trinity z trylogii "Matrix". Przyjaciółkę chłopaka, Ashley zagrała młoda i utalentowana Sarah Roemer, a skomplikowana rola sąsiada skrywającego mroczną tajemnicę przypadła wszechstronnemu Davidowi Morse'owi. W filmie pierwsze skrzypce gra jednak 21-letni wówczas Shia LaBeouf. Śmierć ojca sprawia, że nastoletni Kale Brecht (Shia LaBeouf) zamyka się w sobie, staje się bardziej ponury, a na dodatek skory do agresji. Pewnego dnia atakuje swoje nauczyciela, co kończy się trzymiesięcznym aresztem domowym. Nie znajdując żadnych ciekawszych zajęć, Kale zaczyna podglądać życie swoich sąsiadów.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Niepokój" - TVN, godz. 22:30

Film zrealizowany przez niemieckich dokumentalistów, pokazujący, że polityka Pekinu wobec Tybetu oraz jego rdzennych mieszkańców nie jest starciem różnych kultur i religii, lecz ma podłoże ekonomiczne. Państwu Środka chodzi o wykorzystanie zgromadzonych w tybetańskich lodowcach mas wodnych. System kanałów, tuneli i zapór ma skierować zasoby wodne do cierpiących na brak wody rozwijających się terenów północno-wschodnich Chin. Realizacja tej polityki to klęska dla mieszkańców północnych Indii i Bangladeszu.
"Walka o Tybet" - TVP2, godz. 22:50

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×