Program TV na środę, 11.11.2020. Co obejrzeć w Święto Niepodległości, 11 listopada w TV? [PROGRAM TV, HITY DNIA]

Co obejrzeć w telewizji w środę, 11.11.2020? W programie TV na Święto Niepodległości, m.in. "Zrodzeni do szabli" w reżyserii Pawła Deląga i "Koncert dla Niepodległej", a także wiele innych filmów, które warto dzisiaj obejrzeć w TV! Sprawdź program telewizyjny na środę, 11 listopada 2020 roku.

Multimedia

Program tv na Święto Niepodległości - środa, 11 listopada 2020 r.:

Opowieść o walce Polaków o odzyskanie niepodległości w 1918 roku i jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowie nowej ojczyzny. To nie tylko obraz walki o przywrócenie Polski na mapę świata, a następnie o granice, ale także kronika ówczesnego życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. W dokumencie wykorzystano dotychczas niepublikowane materiały archiwalne z lat 1914-1923, które zostały odrestaurowane dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej.
"Niepodległość" - TVP 1, godz. 12:40

11 listopada Orkiestra Symfoniczna i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pod dyrekcją Pawła Kotli oraz zaproszeni soliści wykonają tradycyjne pieśni i współczesne utwory muzyki rozrywkowej. Na repertuar koncertu złożą się m.in. dzieła Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza i Jana Ignacego Paderewskiego, pieśni patriotyczne i utwory z okresu 20-lecia międzywojennego.
11 listopada - koncert z okazji Święta Niepodległości - TVP 1, godz. 17:35

Wzruszający film oparty na prawdziwej historii. Profesor Wilson znajduje na stacji kolejowej uroczego szczeniaka rasy akita. Chce mu dać schronienie do czasu, gdy zgłosi się po niego właściciel. Pies, nazwany Hachiko, zostaje w domu Wilsonów na stałe. Wyrasta na dużego i mądrego czworonoga i staje się najwierniejszym przyjacielem profesora. Codziennie rano, gdy opiekun jedzie do pracy, pies odprowadza go na stację. Po południu czeka na peronie na jego powrót, niezależnie od pogody i pory roku. Pewnego dnia profesor nie wraca.
"Mój przyjaciel Hachiko" - TVP 2, godz. 18:30

Grecki półbóg Herkules jest synem potężnego Zeusa. Jego życie było pełne cierpienia i bólu. Po wykonaniu legendarnych dwunastu prac Herkules zostaje zdradzony przez boginię Herę. Traci żonę i córki. Aby zagłuszyć cierpienie, toczy krwawe bitwy, które przynoszą mu ukojenie. Towarzyszy mu sześciu gotowych na wszystko straceńców. Król Tracji proponuje Herkulesowi i jego kompanom, by za sowitą opłatą szkolili żołnierzy. Uważa, że dzięki temu jego armia stanie się najpotężniejsza na świecie.
"Herkules" - TV Puls, godz. 20:00

Martyna opowiedziała, jak czuje się po sytuacji z płaczącym Dawidem! Jeszcze raz wzięłaby udział w programie TVP?Zobacz więcej

Ordynat Michorowski zakochuje się z wzajemnością w guwernantce kuzynki, pannie Stefanii Rudeckiej. Arystokratyczne środowisko jest zbulwersowane uczuciem dwojga ludzi. Małżeństwo ubogiej dziewczyny z panem na Głębowiczach byłoby niewybaczalnym mezaliansem. Szlachetnie urodzeni panowie i damy dają odczuć ubogiej dziewczynie, że wśród nich zawsze będzie "trędowata".
"Trędowata" - TVP 2, godz. 20:10

Prowincjonalne miasteczko. Christian, syn miejscowego bogacza, przyjeżdża na ślub ojca, który żeni się z o wiele młodszą kobietą. Korzystając z pobytu w rodzinnym mieście, mężczyzna postanawia odnowić kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje jego najbliższych i odkrywa rodzinny sekret - tajemnicę z przeszłości, która mogłaby wstrząsnąć okolicą. Przybysz staje przed wyborem - dobro rodziny czy dążenie do prawdy.
"Powrót" - Ale kino+, godz. 20:10

Wojna secesyjna. Newton Knight służy w Armii Konfederacji, jednak jego poglądy na temat niewolnictwa zdecydowanie odbiegają od zapatrywań zwierzchników. Postanawia więc zrzucić mundur i powrócić na rodzinną farmę. Gdy i tam dociera wojenna zawierucha, decyduje się chwycić za broń i wystąpić w obronie dyskryminowanych. Stając na czele powstania pragnie stworzyć w hrabstwie Jones niepodległy stan, w którym wszyscy byliby sobie równi.
"Rebeliant" - TVP Kultura, godz. 20:20

Polacy zagrają towarzysko z Ukraińcami w Chorzowie przed ostatnią serią meczów fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Ostatnim razem Biało-Czerwoni i Żółto-Niebiescy zmierzyli się w fazie grupowej mistrzostw Europy w 2016 roku. Wtedy polscy piłkarze zwyciężyli i awansowali do fazy 1/8 finału turnieju. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek i pozostali wiedzą, że Ukraińcy tworzą solidną drużynę. Goście niedawno pokonali bardzo silnych Hiszpanów.
Mecz Polska - Ukraina - TVP 1, godz. 20:35

Magda i Igor zdecydowali się na nowy etap w związku! Para razem zamieszkała!Zobacz więcej

Karol Górski jest człowiekiem sukcesu. Ma świetną posadę oraz dochody pozwalające na zakup sportowego auta i luksusowego domu. Jest zaręczony z atrakcyjną Marysią. Przystojny mężczyzna nie potrafi docenić narzeczonej. Ubóstwia kształty i zapach kobiet, a nawet rozmowy z nimi. Nie jest w stanie odmówić sobie flirtu, a tym bardziej upojnej nocy. Spędza je u boku jednej z trzech kochanek: zmysłowej Ireny, wyuzdanej Wandy lub pełnej uroku Pauliny. W końcu Maria odkrywa niewierność narzeczonego. Kobieta obmyśla zemstę.
"Och, Karol 2" - Polsat, godz. 21:05

Mike Oher, pochodzący z nizin społecznych afroamerykański futbolista, karierę zawdzięcza przybranej matce. Jako syn narkomanki, dzieciństwo spędził na ulicy. Przypadek sprawił, że o jego losie dowiedziała się zamożna Leigh Anne Tuohy. Kobieta, wspierana przez męża i dzieci, postanawia mu pomóc i przyjąć go pod swój dach. Dzięki jej determinacji i bezinteresowności chłopiec nie tylko kończy szkołę, ale i zostaje jednym z najlepszych graczy w futbol amerykański.
"Wielki Mike" - TVN 7, godz. 21:35

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert, który będzie podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Znani artyści przypomną utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym na Monte Cassino żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabraknie piosenek, które dodawały nadziei w czasach totalitaryzmu, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym. Występy uatrakcyjnią efekty specjalne oraz przygotowane na tę okazję inscenizacje, animacje i filmy.
"Koncert dla Niepodległej" - TVP 2, godz. 21:55

Historia o honorze, męstwie i walce, opowiedziana z punktu widzenia młodego rycerza dorastającego w XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. To także opowieść o szabli, w której zaklęto polską duszę. Odtwórcą jednej z głównych ról i reżyserem jest Paweł Deląg.
"Zrodzeni do szabli" - TVP 1, godz. 22:55

Dokument został uhonorowany Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Współczesna Polska raz po raz staje się polem walki dwóch stronnictw: faszystów i antyfaszystów. Grzegorz Paprzycki wybiera się z kamerą w miejsca kolejnych starć; tam, gdzie powiewają sztandary, skandowane są hasła i dochodzi do fizycznej przemocy.
"Mój kraj taki piękny" - CANAL+, godz. 22:55

Zobacz galerię

Sprawdź pełny program telewizyjny na środę, 11.11.2020 >>

Komentarze

Skomentuj
  • michMed (gość)

    i to jest program na Święto Niepodległości ? Och Karol itp ? żal

    11.11.2020 14:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×