Program tv na środę, 15.06.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Szalona komedia czy dramatyczne kino wojenne? To tylko niektóre z propozycji na dzisiejszy wieczór! Sprawdźcie, co warto obejrzeć

Multimedia

Obsypany nagrodami poruszający obraz wojny w Wietnamie w reżyserii Olivera Stone'a. Rok 1968. Chris Taylor (Charlie Sheen) rzuca studia i jako ochotnik wstępuje do armii, by walczyć w Wietnamie. Zostaje przydzielony do oddziału dowodzonego nominalnie przez porucznika Wolfe'a, lecz faktycznie prowadzonego przez dwóch skrajnie różniących się sierżantów _ bezwzględnego Barnesa (Tom Berenger) oraz opiekuńczego Eliasa (Willem Dafoe). Idealistyczne wyobrażenia młodego żołnierza o wojnie i patriotyzmie szybko zostają skonfrontowane z brutalną rzeczywistością.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Pluton" - TVN 7, godz. 20:00

Uważany za największego gitarzystę w historii muzyki rockowej, Jimi Hendrix swoje pierwsze nagranie wydał w 1966 roku. Zmarł z przedawkowania narkotyków w 1970 w wieku zaledwie 27 lat. W ciągu czterech krótkich lat, Hendrix stworzył niezwykłą kolekcję muzyki, która do dnia dzisiejszego ma wpływ na takie gatunki jak blues, rock, R&B, jazz i wiele innych. W programie wypowiadają się znakomici muzycy i wyznawcy Hendrixa: Eric Clapton, Slash, Mick Taylor i Dave Mason.
"Jimi Hendrix - The Guitar Hero" - TVP Kultura, godz. 20:20

TVP1 zaprasza na hiszpański serial "W sercu oceanu". Życie młodego Alonsa całkowicie się zmienia, kiedy mężczyzna zabija jednego z synów hrabiego Raña i musi uciekać, żeby ratować swoje życie. Decyduje się udać do Sewilli, skąd wkrótce weźmie udział w wyprawie do "Nowego Świata"... czytaj więcej
"W sercu oceanu" - TVP1, godz. 20:25

Przezabawna komedia z Cameron Diaz w roli wyjątkowo niegrzecznej belferki, która zrobi wszystko, aby usidlić bogatego naiwniaka. Elizabeth Halsey (Cameron Diaz) jest myślącą tylko o sobie dziewczyną, która przez przypadek została nauczycielką. Kobieta nie stroni od używek, klnie jak szewc, a uczniowie kompletnie jej nie obchodzą. Marzy tylko o tym, żeby poślubić swojego bogatego chłopaka i rzucić pracę w diabły. Nic więc dziwnego, że kiedy narzeczony zostawia ją na lodzie, szybko zaczyna rozglądać się za kolejnym kandydatem na męża. Wkrótce los się do niej uśmiecha. W szkole pojawia się nowy pracownik - przystojny i niezwykle majętny Scott (Justin Timberlake). Jest tylko jedno małe "ale". Mężczyźnie podobają się kobiety z dużymi piersiami, tymczasem biust Elizabeth pozostawia w tym względzie sporo do życzenia.
"Zła kobieta" - Polsat, godz. 20:40

Trzecia i ostatnia część kultowej trylogii braci Wachowskich. Matrix Rewolucje zaczyna się dokładnie w tym miejscu, gdzie kończyła się poprzednia opowieść. Neo (Keanu Reeves) jest uwięziony w tajemniczej stacji, znajdującej się na Ziemi Niczyjej pomiędzy światem Maszyn a Matrixem. Oba światy są celem niszczycielskich planów agenta Smitha. W tym czasie mieszkańcy Zionu, ostatniej enklawy ludzkości, przygotowują się do obrony. Armia Maszyn jest już bardzo blisko i za kilkanaście godzin zaatakuje miasto.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Matrix Rewolucje" - TVN, godz. 20:55

Kultowa komedia braci Coenów. To opowiedziana z czarnym humorem historia bezrobotnego "Kolesia", który przypadkiem zostaje wciągnięty w sam środek absurdalnej kryminalnej intrygi. Wyluzowany, bezrobotny "Koleś" (Jeff Bridges) żyje spokojnie w Los Angeles. Jest prawdopodobnie najbardziej leniwym człowiekiem w tej części kraju - wolny czas, który wydaje się nie mieć końca, spędza na kręgielni w towarzystwie wiernych przyjaciół, Waltera (John Goodman) i Donny'ego (Steve Buscemi). Pewnego wieczoru, z powodu zbieżności nazwisk, zostaje napadnięty przez włamywaczy, którzy mylą go z lokalnym milionerem Jeffreyem Lebowskim (David Huddleston) i w akcie zemsty niszczą mu dywan.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Big Lebowski" - TVP Kultura, godz. 22:05

Pełna zaskakujących zwrotów akcji czarna komedia kryminalna, w której główną rolę zagrał Bruce Willis, pojawiający się tym razem na ekranie nie jako heros kina akcji, lecz skądinąd sympatyczny gangster, ukrywający się przed chicagowską mafią. Partneruje mu Matthew Perry, gwiazdor serialu telewizyjnego "Przyjaciele". Prześmiewczą opowieść "Jak ugryźć 10 milionów", kpiącą ze stereotypowego wizerunku gangstera, wyreżyserował twórca nagrodzonego Oscarem hollywoodzkiego przeboju "Mój kuzyn Vinny", Jonathan Lynn, który ubarwił kryminalną historię wątkiem romantycznym. Klimat gangstersko-miłosnej opowieści znakomicie podkreśla jazzowa muzyka. Urodzony w Chicago dentysta przenosi się do Kanady i jest w szoku, bo okazuje się, że mieszka drzwi w drzwi z Jimmy "Tulipanem", słynnym zabójcą pracującym na zlecenie chicagowskiej mafii. Mimo wszystko sąsiedzi zaprzyjaźniają się. Kiedy jednak żona dentysty dowiaduje się, że za głowę "Tulipana", który zgodził się "sypać" policji, mafia wyznaczyła nagrodę postanawia go wydać.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Jak ugryźć 10 milionów" - TVP2, godz. 22:10

Komentarze

Skomentuj
  • Mobilek (gość)

    Pluton trwa 120min. a Matrix zaczyna się 50min. później. To jakiś bryk?

    15.06.2016 08:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×