Projekt Poznaniak: Smoleń, Kasia Wilk i Gulczas w klipie na cześć Poznania! [WIDEO]

Pamiętacie "Projekt Warszawiak" i zabawny teledysk wychwalający warszawski styl bycia?

Multimedia

Po półtora roku poznaniacy nakręcili odpowiedź, także w formie pomysłowego teledysku. Tytuł? Oczywiście "Projekt Poznaniak"!

Inspiratorami przedsięwzięcia są reżyser i scenarzysta Andrzej Nowakowski oraz autor słów i muzyki Daniel Moszczyński, którego pamiętamy z Just 5, dziś będącego liderem funkowo-souliowej grupy Wolny Band. Właśnie Moszczyńskiemu przypadła główna rola w klipie - "typowego poznaniaka", który równie dobrze odnajduje się na odrapanych podwórkach, czy na dworcowym... grillu, jak i w "salonie" statecznej poznańskiej rodziny.

Wszystko oczywiście w scenerii stolicy Wielkopolski.

W podobnie różnorodnych warszawskich realiach odnajdywał się aktor Łukasz Garlicki, który stał się twarzą Projektu Warszawiak. Efektem był sukces, mierzony niemal 4 milionami wyświetleń teledysku na portalu YouTube. Szybko pojawiły się kontynuacje z innych miast, które jednak sieci nie zawojowały.

  • Jesteśmy przygotowani na krytykę z tego powodu. Odpowiedzi z innych miast na warszawski projekt były dużo gorsze. Właśnie dlatego chcieliśmy podjąć wyzwanie i stworzyć coś zaskakującego koncepcją i techniką nagrania teledysku - mówi Michał Więckowski, z produkującej teledysk firmy Scena Studio Poznań. Zrealizowano go wyłącznie z pieniędzy prywatnych sponsorów, bez których produkcja nie doszłaby do skutku. - 6 dni zdjęciowych, 20 osób ekipy produkcyjnej i 80 aktorów i statystów - wylicza Edyta Niewińska ze Sceny Studio Poznań.

Pierwsze zdjęcia z planu dają nadzieję, że przedsięwzięcie rzeczywiście się spodoba. Zaproszenie do udziału w teledysku przyjęli artyści i ludzie znani w Poznaniu: twórca kabaretowy Bohdan Smoleń, Gulczas z "Big Brothera", wokalistki Marta Podulka i Kasia Wilk, aktorki Antonina Choroszy i Oksana Pryjmak, gitarzysta Acid Drinkers Popcorn. Bywalcy poznańskich klubów rozpoznają też na zdjęciach szefów Meskaliny (Benek Ejgierd) i Dragona (Mateusz Rogala), a także ich najstarszego poznańskiego klubowicza, słynnego pana Zenka.

Dla inspiratorów warszawskiego projektu internetowy sukces teledysku był dopiero początkiem drogi - z własnych piosenek i przeróbek (m.in. Stanisława Grzesiuka) złożyli całą płytę, która uzyskała nawet nominację do Fryderyka. Czy poznaniacy poprzestaną jedynie na teledysku?

- Mamy pewne plany związane z kontynuacją Projektu Poznaniak, niemniej jednak póki co niech pozostanie to tajemnicą- mówi Michał Więckowski.

Premiera klipu w sieci w przyszły piątek.

Zobacz zwiastun teledysku:

Źródło: gloswielkopolski.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×