"Prokurator" nominowany do nagrody Prix Europa 2016 w Berlinie. Powstanie 2. sezon? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Prokurator", serial TVP2, został nominowany do do nagrody Prix Europa 2016 w Berlinie. Czy w związku z tym powstanie 2. sezon? Mamy komentarz Zygmunta Miłoszewskiego, współautora scenariusza.

Multimedia

"Prokurator" emitowany był na antenie TVP 2 jesienią 2015 roku. Serial powstał na podstawie scenariuszy napisanych przez Zygmunta Miłoszewskiego, autora bestsellerowych powieści, oraz jego brata Wojciecha. Produkcja wyróżniała się nieszablonowymi sprawami oraz nietuzinkową parą tropiącą zabójców. Głównymi bohaterami są prokurator Kazimierz Proch - profesjonalista niezawodny i najlepszy w swoim fachu oraz młody policjant Kielak. Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa, a akcja toczy się m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, w warszawskim ZOO czy Barze Bambino.

Serial „Prokurator” w reżyserii Jacka Filipiaka i Macieja Pieprzycy został nominowany do Nagrody Prix Europa w kategorii fikcja. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych ponad 600 programów z ponad dwustu sześćdziesięciu europejskich organizacji, z 35 państw.

Nagroda Prix Europa, jest jednym z bardziej prestiżowych wyróżnień dla najlepszych produkcji europejskich roku. Przyznawana jest od 1987 roku przez Europejski Festiwal Nadawców. Jubileuszowa 30. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 października w Berlinie.

Czy w związku z nominacją do kolejnej prestiżowej nagrody powstanie 2. sezon "Prokuratora"? Zygmunt Miłoszewski na swoim profilu na Facebooku napisał:

„Prokurator” nominowany do Prix Europa 2016, przyznawanej od trzydziestu lat dla najlepszych produkcji telewizyjnych i radiowych. Fajnie, ale proszę nie pytać o kontynuację, wszystkie te wyróżnienia (wcześniej był Orzeł za najlepszy serial) trochę pośmiertnie. Szkoda.

Oglądaliście ten serial? Żałujecie, że nie będzie jego kontynuacji?

CZYTAJ TAKZE:
"DZIEWCZYNY ZE LWOWA", "PROKURATOR" I "SŁUŻBY SPECJALNE" WALCZĄ O ORŁY 2016
"PROKURATOR". GLINIARZ I PROKURATOR TROPIĄ MORDERCÓW [RECENZJA]

Komentarze

Skomentuj
  • Ania (gość)

    Oglądałam u żałuję, że nie ma kontynuacji

    03.05.2017 22:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×