Propozycje programowe BBC Entertainment na grudzień

BBC zaprasza do fantastycznego świata Rozrywki, gdzie zaspokoisz swoją Wiedzę, odkryjesz swój Styl Życia i znajdziesz czas na Zabawę ze swoim dzieckiem.

Multimedia

Domy: Esktremalne metamorfozy

Seria 7 - od poniedziałku 3 grudnia o 19:00, ciąg dalszy w kolejne tygodnie, od poniedziałku do czwartku

Ty Pennington i jego ekipa pomagają kolejnym zasługującym na to rodzinom w spełnianiu marzeń - tworzą z myślą o nich domy, których wnętrza dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach. Projekty, które normalnie zajęłyby długie miesiące, realizowane są w ciągu zaledwie siedmiu dni.

W tej serii poznamy rodzinę ze stanu Maryland, która otworzyła swój dom dla dzieci potrzebujących gorących posiłków. W Illinois odwiedzimy rodzinę, w której ktoś dochodzi do siebie po leczeniu na białaczkę - tu przydałby się gruntowny remont domu. W Minnesocie z kolei pewien prywatny dom przerobiony został na świetlicę, którą teraz trzeba odnowić i wyposażyć w nowoczesny sprzęt.

Ta pełna ciepła seria pozwala widzom zobaczyć nie tylko niezwykłe przemiany, jakim podlegają domy - ale także docenić, jak wielki wpływ owe przemiany mają na życie mieszkających w nich ludzi.

Doktor Who: Doktor, wdowa i stara szafa

Seria 6, odcinek świąteczny - niedziela 30 grudnia o 19:00

Jedenasty Doktor powraca z magiczną, gwiazdkową opowieścią, w której grają Claire Skinner, Bill Bailey, Arabella Weir i Alexander Armstrong.

W Wigilię 1938 roku Madge Arwell jedzie do domu na rowerze. Po drodze trafia na rannego... atronautę. Pomaga mu, a on - w dowód wdzięczności - obiecuje, że spełni jej życzenie.

Trzy lata później zrozpaczona Madge ucieka ze zniszczonego wojną Londynu. Z dwójką dzieci jedzie do Dorset, gdzie ma zamieszkać w dziwnym, starym domu. Madge jest załamana. Tuż przed wyjazdem dostała wiadomość, że jej mąż zginął nad kanałem La Manche. Mimo to - a może właśnie dlatego - postanawia, że urządzi dla swych dzieci najlepsze, najwspanialsze święta.

Po przybyciu do Dorset Arwellowie odkrywają, że dom, w którym się zatrzymali ma zwariowanego nadzorcę. Jego tajemnicze prezenty sprawią, że dzieci trafią do magicznego, zimowego świata. Madge nauczy się odwagi - tak wielkiej, że sama się jej po sobie nie spodziewała. Dowie się też, że marzenia się spełniają…

Kuchenne koszmary USA

Serie 1 i 2 - od poniedziałku 3 grudnia o 20:00; ciąg dalszy w kolejne tygodnie, od poniedziałku do czwartku

Jak zawsze, w Kuchennych koszmarach spodziewać się możemy łez i nerwów. Wszystko przez to, że krewki Gordon Ramsay weźmie się za ratowanie podupadających amerykańskich restauracji.

Leniwi szefowie kuchni, brudne pomieszczenia, beznadziejne pomysły na biznes… Gordon bez ogródek mówi swym amerykańskim gospodarzom co muszą zmienić, jeśli chcą by ich restauracje zaczęły przynosić zyski. Jak łatwo się jednak domyślić, wprowadzanie zmian to trudny proces. Kucharze i kierownicy lokali mają swoje przyzwyczajenia i pomysły, i często źle reagują na sugestie Gordona. Nieustępliwy Brytyjczyk ma przed sobą wielkie wyzwanie: musi sprawić, by kuchenne koszmary zmieniły się w prawdziwe amerykańskie marzenia.

W dwóch pierwszych seriach realizowanego w USA cyklu Ramsay przemierza całe Stany, od Nowego Jorku po Kalifornię. Zajmuje się lokalami wszelkich rodzajów i rozmiarów. Będzie miał na przykład do czynienia ze skłóconym rodzeństwem, prowadzącym restaurację włoską. Gorący, śródziemnomorski temperament menadżera sprawi, że w trakcie realizacji odcinka wybuchnie karczemna awantura!

Co poza tym? Gordon odwiedzi restaurację Seascape, która ma niemal milion dolarów długu - i niewiarygodnie wprost brudną kuchnię. Zobaczymy też francuskie bistro w małym miasteczku w New Jersey, prowadzone nieudolnie przez dwójkę przyjaciół, oraz restaurację, która ma promować zdrową żywność, ale proponuje rozrywkę nie przystającą do swego profilu.

Najsłabsze ogniwo

Seria 10, set 1 - od poniedziałku 3 grudnia o 18:00; ciąg dalszy w kolejne tygodnie, od poniedziałku do piątku

Komu się wydaje, że jest nie do wyrzucenia? Nad kim trzeba się zmiłować i usunąć go z gry? Precz z przemądrzałymi! Zwolnić powolnych! Pora ogłosić, kto jest najsłabszym ogniwem!

W każdym z odcinków tego emocjonującego teleturnieju bierze udział dziewięć osób. Nie znają się one, ale muszą współpracować, jeśli chcą powiększyć pulę pieniędzy, które mogą wygrać. Maksymalna kwota wynosi 20 tysięcy funtów. Tyle, że osiem osób odejdzie z programu z niczym: w kolejnych rundach odpadać będą kolejne "najsłabsze ogniwa".

Brytyjska premiera programu miała miejsce w sierpniu 2000 roku. Program szybko stał się światowym przebojem i jednym z odnoszących największe sukcesy formatów w historii telewizji.

Stylowy program oraz jego sroga prowadząca, Anne Robinson, stanowią klasę samą w sobie. Na całym świecie pojawiły się miejscowe wersje teleturnieju, który zyskuje niezwykłą popularność wszędzie tam, gdzie jest nadawany.

Książę Karol w hołdzie królowej

Niedziela 22 grudnia o 16:00

W 60. rocznicę panowania książę Karol składa hołd Elżbiecie II. Korzystając z materiałów archiwalnych - niektóre z nich nie były nigdy dotąd pokazywane! - opowiada o niezwykłej kobiecie: swojej matce i władczyni narodu.

Książę Walii dzieli się swymi wspomnieniami zarówno o prywatnym życiu królowej, jak i o jej publicznych wystąpieniach. Komentuje archiwalne zdjęcia, snuje refleksje… Nam zaś dane jest ujrzeć niezwykły, chwilami bardzo osobisty portet królowej. Wzbogacą go domowe filmy, niejednokrotnie kręcone przez samą władczynię.

Wśród prawdziwych perełek warto wymienić zrealizowane domową kamerą zdjęcia z dnia koronacji, ukazujące Elzbietę II próbującą połączyć role władczyni i matki. Królowa przechadza się na nich korytarzami pałacu Buckingham i pozuje do oficjalnych fotografii.

Książę pokazuje też ujęcia, zrealizowane w czasie rodzinnych wakacji. W jednej ze sfilmowanych przez królową sekwencji ujrzymy małego Karola i księżniczkę Annę, bawiących się w piasku plaży Holkham w hrabstwie Norfolk.

Będziemy też mogli zobaczyć zdjęcia zrealizowane na pokładzie królewskiego jachtu Britannia, w zamkach Windsor i Balmoral - poznamy dzięki nim fascynujący obraz życia rodziny królewskiej w latach 40. i 50. XX wieku.

Moja rodzinka

Seria 11, wydanie świąteczne (dwie części) - sobota 22 grudnia o 22:50

Gwiazdkowe wydanie komedii, mówiącej o ulubionej przez widzów, pokręconej rodzinie Harperów.

Galeria sztuki, w której pracuje Susan, urządza imprezę świąteczną dla dzieci. Susan dostaje rolę koordynatora tego radosnego wydarzenia. Gdy Katie zaczyna domagać się coraz to nowych zmian, Susan ogłasza, że odwołuje Święta. Ben, rzecz jasna, jest zachwycony tym obrotem sprawy. Zdaje się, że Susan spotka kara za tak bezceremoniale traktowanie Gwiazdki: okazuje się, że wynajęty na imprezę Mikołaj złamał obojczyk i nie pojawi się w galerii. Teraz Susan będzie musiała sama przebrać się za Świętego Mikołaja - o ile nie uda jej się namówić Bena, by się nad nią zmiłował i zgodził się zastąpić połamanego świętego.

Zaproszone dzieci okazują się tak... upiorne jak to sobie Ben wyobrażał. Z wyjątkiem małej Mary. Ta ma jedno marzenie: żeby jej mama i dziadek spotkali się w Święta. Ben jest niezwykle poruszony wiarą dziewczynki, przekonanej, że spełnienie jej marzenia jest w mocy Świętego Mikołaja. Marzenie małej zapada mu w serce. Susan, ku swemu ogromnemu rozbawieniu, widzi, że Ben zamierza pomóc dziewczynce.

Jakby przyjęć w pracy nie było jej dość, Susan zamierza wyprawić hucznego Sylwestra dla znajomych i sąsiadów. Tak - dla tych samych ludzi, od których przez całe lata Ben usiłował się odciąć. Nie można powiedzieć, by Bena cieszyła ta perspektywa, ale gdy jego arcywróg, sąsiad, niejaki pan Casey, oznajmia, że zamierza urządzić imprezę sylwestrową dla całej dzielnicy, Bez rzuca się do przygotowań własnego, konkurencyjnego przyjęcia. Wraz z Susan robią co mogą, by zachęcić sąsiadów do przyjścia, ale ani catering w wykonaniu słynnego Ainsleya Harriotta, ani pokaz ogni sztucznych nie przekonują sąsiadów, by zrezygnowali z imprezy u Caseya. Ben postanawia, że pora na twardą grę - jak wiadomo, w miłości i na wojnie wszelkie chwyty są dozwolone...

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×