"Przeciwności lotu". Nowa seria doskonałych filmów na National Geographic! Kiedy premiera?

Seria "Przeciwności lotu" ukazuje losy pasażerów pechowych lotów, wykorzystuje zarejestrowane przez nich materiały wideo i zeznania tych, którym udało się przeżyć. Każdy odcinek skupia się na konkretnym zagrożeniu.

Multimedia

"Przeciwności lotu" w poniedziałek, 9 marca, godz. 22:00 na National Geographic - sprawdź program tv

Co się dzieje, gdy samolot rozpada się podczas lądowania? Co myśli i czuje człowiek, który nagle znalazł się w wodzie po awarii silnika samolotu? Oto sześcioodcinkowa seria ukazująca losy pasażerów pechowych lotów, wykorzystująca zarejestrowane przez nich materiały wideo i zeznania tych, którym udało się przeżyć.

Niebezpieczna gra między dwiema potęgami. Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Każdy odcinek skupia się na konkretnym zagrożeniu - od awarii mechanicznych, poprzez nieudane lądowania, błędy ludzkie, aż po złą pogodę, incydenty z udziałem pasażerów i terroryzm. Już w pierwszym odcinku przekonamy się, że nawet w nowoczesnych odrzutowcach pasażerskich wystarczy awaria jednej z milionów części, by przebieg lotu i bezpieczeństwo podróżnych były zagrożone. Co się dzieje na pokładach maszyn, gdy któryś z komponentów zawodzi? Jakie wspomnienia zachowali pasażerowie samolotu British Airways, którego silnik stanął w płomieniach podczas startu z lotniska w Las Vegas?

W programie dowiemy się, co spowodowało kłopoty w przypadku tego lotu i jakie procedury wdrożyła załoga, by wszyscy mogli bezpiecznie wrócić na ziemię. W programie znajdzie się także wątek szczególnie bliski polskim widzom. Zobaczymy w nim bowiem słynne lądowanie kapitana Wrony ze schowanym podwoziem na lotnisku w Warszawie. W tym samym odcinku pokazane zostaną też kulisy wydarzenia, które nie miało tak szczęśliwego zakończenia – katastrofy w San Francisco z 2013 roku, gdy śmierć poniosły trzy osoby.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×