"Przedziwna planeta Ziemia” już 3 kwietnia na kanale National Geographic [WIDEO+ZDJĘCIA]

W najnowszej produkcji National Geographic Darren Aronofsky, Jane Root, Will Smith i światowej sławy astronauci opowiedzą o najbardziej niezwykłym miejscu we wszechświecie. I choć wydawać by się mogło, że to jakaś odległa planeta – mowa o Ziemi. „Przedziwna planeta Ziemia” pokazuje historię i prawa rządzące naszą planetą nie tylko z ziemskiej perspektywy. Opowiadają o nich również ludzie, którzy jako jedyni mieli możliwość oglądania jej z kosmicznej perspektywy.

Multimedia

Kanał National Geographic, uznany reżyser Darren Aronofsky (“Mother!,” “Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”) i wyróżniona wieloma nagrodami producentka Jane Root („Ameryka: Historia USA”, „Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała”) połączyli swoje siły i stworzyli serię dokumentalną, która zmienia podejście do programów popularnonaukowych. Gospodarzem serii „Przedziwna planeta Ziemia” jest aktor Will Smith („Ali”, Faceci w czerni I, II, III”), który w kolejnych odcinkach zabierze widzów w niezwykłą i pełną emocji podróż po całej Ziemi. W trakcie tej niezwykłej wędrówki dowiemy się o zagrożeniach dla środowiska naturalnego, poznamy cuda naszego świata i zrozumiemy, że to jedyne w swoim rodzaju miejsce w całym wszechświecie.

Will Smith narratorem nowej serii dokumentalnej National Geographic. O czym będzie? [WIDEO]Zobacz więcej

„Przedziwna planeta Ziemia” to niesamowita opowieść, która w niecodzienny sposób wyjaśnia skąd wzięło się życie na Ziemi. Tę pasjonującą historię opowiadają między innymi astronauci – którzy jako jedyni opuścili naszą planetę. Twórcy liczącej 10 odcinków serii wyprodukowanej przez wytwórnie Nutopia i Protozoa Pictures odwiedzili z kamerą nieznane powszechnie zakątki świata. Zdjęcia kręcone były w 45 krajach, na sześciu kontynentach, ale i poza Ziemią - twórcy wykorzystali również materiały filmowe zarejestrowane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Przedziwna planeta Ziemia” pokaże widzom nieznane oblicze naszej planety, która jest tylko małym punktem w bezkresie wszechświata. W kolejnych odcinkach dowiemy się, jaki ciąg zdarzeń sprawił, że tylko tu pojawiło się życie, które rozwija się do dziś.

"Przedziwna planeta Ziemia” odcinek 1. Oddech – premiera we wtorek 3 kwietnia o godz. 22:00

Narratorem i gospodarzem odcinka jest astronauta Chris Hadfield

Nasza idealnie rozplanowana, oddychająca planeta

Tym, co zwróciło uwagę niewielkiej grupy ludzi, którzy mieli szansę oglądać Ziemię z kosmosu, była cienka niebieska warstwa atmosfery otaczająca naszą planetę. To właśnie dzięki niej istnieje życie na Ziemi. W pierwszym odcinku serii „Przedziwna planeta Ziemia” dowiemy się, skąd bierze się tlen, którym oddychamy. Częścią tej niesamowitej historii będzie obserwacja zaskakujących zjawisk, takich jak m.in. podniebna rzeka, wielka, obejmująca zasięgiem niemal cały świat burza piaskowa i mruczący lodowiec, ostrzegający przed rozpadem. Poznamy niezwykły łańcuch ziemskich zależności, w którym wszystkie zachodzące procesy są ze sobą tak połączone, aby żywe istoty i cała nasza planeta miały wspólnie czym oddychać.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×