"Przeklęta" odcinek 1. Aurora zostaje uznana za przeklętą! W dziewczynie zakocha się Rodrigo? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Już w czwartek, 11 lipca, na antenie TV4 zadebiutuje nowa meksykańska telenowela pt. "Przeklęta". Sprawdźcie, co wydarzy się w 1. odcinku serialu "Przeklęta"!

Multimedia

"Przeklęta" od czwartku, 11.07.2019 o godz. 17:00 w TV4! - sprawdź program tv

W 1. odcinku serialu "Przeklęta" historia Aurory (Renata Notni) rozpoczyna się w deszczową noc, kiedy dziewczynka przychodzi na świat na skromnej farmie w pobliżu małego miasteczka El Salado. Poród, podczas którego rodząca umiera, odbiera znachorka, Macrina (Socorro Bonilla), która w znamieniu na ciele noworodka dostrzega kształt trupiej czaszki i oskarża niemowlę o to, że jest przeklęte i winne śmierci własnej matki.

Macrina rozpowiada o tym w miasteczku, przez co, mimo upomnień księdza Basilio (Ernesto Gómez Cruz), wszyscy odwracają się od nieszczęśliwego wdowca i jego córeczki. Nikt nie chce nawet trzymać dziecka do chrztu i chrzestną matką Aurory zostaje - spotkana przypadkiem w kościele i zdjęta współczuciem - Elsa Solana Villavicencio (Maya Mishalska), bogata właścicielka okolicznej hacjendy, której towarzyszy kilkuletni synek, Rodrigo.

Nowy meksykański serial w TV4! O czym jest historia pięknej Aurory?Zobacz więcej

Aurora rośnie, ale ojciec, nie chcąc jej ranić, utrzymuje przed nią w tajemnicy wydarzenia feralnej nocy i fakt, że za sprawą oskarżeń Macriny mieszkańcy El Salado uważają ją za diabelskie nasienie, które przynosi śmierć i nieszczęścia. Wiedząc z jak okrutnym odrzuceniem by się spotkała, Anselmo (Ignacio Guadalupe) nie posyła córki do szkoły i trzyma ją z dala od miasteczka. Uczy ją sam - nie tylko podstaw szkolnej wiedzy ale też miłości do przyrody i życia w zgodzie z naturą. Dziewczynka dużo czyta, między innymi dzięki książkom, które regularnie przesyła jej chrzestna. Jest przy tym inteligentna i ciekawa świata, dlatego postanawia złamać niezrozumiały zakaz ojca i w wieku 12 lat po raz pierwszy wybiera się do miasteczka.

Tam przez przypadek spotyka Macrinę, która rozpoznaje ją po znamieniu i podburza przeciw niej mieszkańców. W obronie Aurory staje Rodrigo (Pablo Lyle), co daje początek ich przyjaźni. Matka Rodriga zaprasza dziewczynkę, by odwiedzała ich w hacjendzie, a Anselmo po raz pierwszy opowiada córce o smutnych zdarzeniach z przeszłości i powodach dla których trzymał je w tajemnicy...

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×