Przesyłka - film, recenzja, opinie, ocena

Berlin, końcowa faza zimnej wojny. Johnny Gallagher, doświadczony sierżant armii Stanów Zjednoczonych, dostaje rozkaz przewiezienia do kraju żołnierza mającego stanąć przed trybunałem wojskowym.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Koniec lat 80. XX wieku. Berlin Zachodni. Gallagher (Gene Hackman) jest jedną z osób czuwających nad bezpieczeństwem amerykańsko-radzieckich rozmów rozbrojeniowych. Mimo że jest doświadczonym sierżantem oddziałów specjalnych nie udaje mu się zapobiec zamordowaniu jednego z generałów biorących udział w konferencji.

Wkrótce dostaje nowe zadanie: przetransportować do USA podejrzanego o bunt żołnierza, by postawić go przed sądem wojskowym. Jednak już po przylocie do Ameryki, oskarżony ucieka, a Gallagher zostaje ciężko pobity. Wraz ze swoją byłą żoną (Joanna Cassidy) zaczyna rozgryzać sprawę. Okazuje się, że jej korzenie sięgają szczytów władzy, a konsekwencje mogą być dotkliwe dla całego świata…

Jeden z najlepszych, choć w Polsce niezbyt znany i doceniany, filmów końca lat 80. Precyzyjnie skonstruowany i trzymający w napięciu, choć pozbawiony technicznych fajerwerków, które już wkrótce zdominowały kino sensacyjne. Atutem jest również niezła obsada.

pr

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×