"Przeznaczenie: Saga Winx". Widzowie rozczarowani nowym serialem Netflix o wróżkach. Nie pomogła nawet Abigail Cowen z "Chilling Adventures of Sabrina"

Serial "Przeznaczenie: Saga Winx" nie spełnił oczekiwań widzów, którzy już tęsknią za "Chilling Adventures of Sabrina" i oburzają się na każde porównanie obu magicznych seriali. Co nie zagrało w "Sadze Winx"? Lista przewinień twórców jest długa.

Multimedia

Widzowie rozczarowani serialem "Przeznaczenie: Saga Winx"

Serial "Przeznaczenie: Saga Winx" miał zrobić sporo zamieszania i rzeczywiście tak się stało, choć w sieci dominują raczej głosy krytyki niż zadowolenia. Widzowie są rozczarowani nową produkcją Netflix o wróżkach i już tęsknią za "Chilling Adventures of Sabrina", które zostało zakończone po czterech sezonach. Czym więc podpadli twórcy aktorskiej wersji włoskiej kreskówki "Winx Club"?

Pięć czarodziejek walczy z potworami! Zobaczcie zwiastun serialu na podstawie słynnej animacji!Zobacz więcej

Pierwsze głosy krytyki zaczęły się pojawiać w sieci jeszcze przed premierą "Przeznaczenie: Saga Winx", kiedy okazało się, że dwie bohaterki pochodzenia latynoamerykańskiego i azjatyckiego zostały sportretowane przez białe aktorki. Widzom nie spodobało się również to, że zamiast Flory twórcy wprowadzili do fabuły serialu jej kuzynkę Terrę, a zamiast trzech sióstr Trix jest jedna Beatrix.

Głosów krytyki jest jednak znacznie więcej. Nie pomogła nawet Abigail Cowen z "Chilling Adventures of Sabrina", która w "Sadze Winx" wciela się w Bloom. Niektórzy uważają, że jej postać jest koszmarnie irytująca.

Netflix planuje rozszerzyć historię charyzmatycznego bohatera? Będzie spin-off?Zobacz więcej

Serial "Przeznaczenie: Saga Winx" nie spełnił oczekiwań widzów także pod względem fabularnym. Porównania do "Chilling Adventures of Sabrina" nie mają dla wielu żadnego sensu. Jakościowo "Sadze Winx" bliżej jest do "Przekletej" ("Cursed") niż mrocznej Sabriny.

A co ty sądzisz o serialu "Przeznaczenie: Saga Winx"? Podoba Ci się to, że twórcy nie trzymali się sztywno ram animacji?

Zobacz galerię

"Przeznaczenie: Saga Winx" - o czym jest serial?

„Przeznaczenie: Saga Winx” to opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei — szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu. Twórcą tej aktorskiej wersji włoskiej kreskówki „Winx Club” Iginio Straffiego jest Brian Young („Pamiętniki wampirów”).

Komentarze

Skomentuj
  • Karol (gość)

    tym bardziej, że tam pija, cpaja i gadaja o seksie. O to nikt się nie oburzał? - Ja się oburzam od pierwszego odcinka, co to niby wprowadza do fabuły? - A no wielkie nic jest tylko po to aby sztucznie potwierdzić że to jest niby serial +16/

    06.02.2021 16:05
  • Krystyna (gość)

    Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon. Serial obejrzany w 1 dzień.

    06.02.2021 15:16
  • Yuma Hamada (gość)

    Serial straszny, odbiega od oryginalej fabuły, widać że ten serial jest tworzony pod pieniądze i nagrody. Widać że twórcy nie wiedzieli o co chodzi w kreskówkowym serialu winx. nie tylko chamskie zastąpienie oryginalnych postaci byle kim, to nawet niedopilnowaniu wielu szczegółów. Nie polecam nikomu, i mam nadzieje że reżyserujące osoby ten serial gorzko tego pożałują. Bo to co zrobili to marnowanie pracy wielu ludzi którzy pracowali nad starą produkcją wszystko rysowali od początku myśleli nad fabułą i nad postaciami, i zastąpieniem tego jakimś syfem i to w dodatku byle jak. To jak zrobienie Sccoby-doo w nietflixowej wersji i zastąpienie gadającego psa, kotem.

    29.01.2021 14:24
  • igotidea (gość)

    W sumie to od poczatku było jasne, że Netflix odbiegnie od kreskówkowej wersji. Nie uważam że to źle i nawet mimo tego, że jest trochę przewinień to nie uważam serialu za "chłam" czy "dno". Jest trochę zwrotów akcji i czekam na drugi sezon. Sam fakt że zmienili fabułę i charaktery postaci pokazuje moim zdaniem, że cóż - wróżki tez ludzie - pija, przeklinaja itd, a przede wszystkim - dorastaja.

    28.01.2021 22:08
  • Xxxx (gość)

    Mi się serial podobał. 2 dni i cały zobaczony. Szkoda, że tylko 6 odcinków. Czekam na drugi sezon.

    28.01.2021 18:27
  • kalka (gość)

    ten serial jest fajny dla osób które nie oglądały i nie wychowały się na winx club bo jeżeli oglądałeś nauczyłeś się z tego wiele to jest dla cb wielkim gównem gdzie dawna śmieszna stella gdzie bloom (przepraszam) i do jasnej anielki flora czm zrobili z niej (z wyglądu dla mn) babcię osoby które tego nie oglądały i nie wychowały mają racje było by fajne ale prawdziwy winx wygląda zupełnie inaczej

    27.01.2021 23:53
  • Gość (gość)

    Serial był naprawdę super. Cieszę się z nowych postaci, beatrix, terra i cała reszta obsady naprawdę dobrze wpasowały się w ten świat. Jednak mimo wszytki brakuje mi Flory, a może to być kwestia tego, że była ona moją ulubioną postacią w kreskówce.

    27.01.2021 19:49
  • Kamila (gość)

    Osobiście mi się bardzo podoba i nie mogę się doczekać drugiej części. Jedyne co to mam zarzut do tego ze jest on za mało rozwinięty i dzieję się wszystko za szybko. A tak to mega fajny.

    27.01.2021 19:47
  • Mateusz (gość)

    Bardzo fajny serial nie wiem jak ktoś może go krytykować jak komuś się nie podoba to niech nie ogląda i truje innym dupy za przeproszeniem

    27.01.2021 18:05
  • Julia (gość)

    Według mnie jest ten serial jest super. Bardzo dobrze, że odbiega od bajkowej wersji. Jednak młodsze osoby, które nie "wychowały" się na tamtej wersji mogą nie ogarnąć fenomenu Winx. Jedyne czego mi brakuje to jakiejś muzyki przy przemianie Bloom, jednak trzeba pamiętać, że to nie jest bajka dla młodszej widowni i ma być to w mroczniejszych klimatach.

    27.01.2021 10:38
  • Amitiel (gość)

    Jeden wielki chłam. Nie często wypowiadam się na temat produkcji Netfliksa. Ale to jest dla mnie horror. Gdzie jest przyjaźń która była w moim ulubionym serialu. Od kiedy Stella jest taką suką a Bloom jest taka nie ufna? Nie podoba mi się również to że Flora została zastąpiona Terrą. Dlaczego wszyscy kojarzą wróżki ziemi z otyłymi osobami? To nie jest zrozumiałe. Twórcy serialu zniszczyli tym chłamem moje dobre nastawienie do ich produckcji. Gdybym miała dawać gwiazdki to 1/10

    27.01.2021 10:35
  • Nexon (gość)

    Według mnie bardzo fajny serial czekam na następny sezon

    27.01.2021 09:57
  • C. (gość)

    Czyli podsumowując - jesteście rozczarowani całym serialem, bo bohaterki nie są przeniesione 1 do 1 z bajki. Cóż, nie jestem rozczarowana właśnie dzięki temu, że to zupełnie inne bohaterki.

    27.01.2021 09:41
  • Gość (gość)

    Moim zdaniem spoko serial, tylko szkoda że tak mało odcinków.

    27.01.2021 08:59
  • Norbert (gość)

    Mi się strasznie podoba że zrobili w formie serialu gdzie grają prawdziwi aktorzy i spełnia moje oczekiwania aż za bardzo. Serial jest super zrobiony fabularnie, doskonale dobrani aktoży, oraz bardzo dobry dubbing w języku polskim. Zrobili kawał niezlej roboty i czekam na więcej.

    26.01.2021 22:19
  • Rex (gość)

    Dlatego ciesze się, że nie znam kreskówki i moglam się cieszyć tym serialem. Poza tym umowmy się, że to jest na podstawie, a nie wierne odwzorowanie, tym bardziej, że tam pija, cpaja i gadaja o seksie. O to nikt się nie oburzal?

    26.01.2021 20:47
  • Gość (gość)

    Mi tam się podobał, jeden z najlepszych seriali na netflixie, oczywiście każdy może wyrazić swoją opinię

    26.01.2021 20:46
  • Ja (gość)

    Serial jest super czekam na drugi sezon 😉

    26.01.2021 20:44
  • Gość (gość)

    A mi brakuje tam czarodzieji te dziewczyny są nie do zniesienia dajcie tam w końcu silnego czarodzieja który ustawi ich do pionu

    26.01.2021 19:01
  • Poprawność polityczna (gość)

    Jeden z najlepszych seriali Netflixa, zero poprawności politycznej.

    26.01.2021 17:42
NowszeStarsze