"Przeżyć: metoda Houellebecqa". Konfrontacja Michel Houellebecq vs Iggy Pop. Zobaczcie polski zwiastun! [WIDEO+ZDJĘCIA]

​W rolach głównych „Przeżyć: metoda Houellebecqa” wielki francuski pisarz i zafascynowany jego twórczością Iggy Pop. Przedstawiamy polski zwiastun filmu – hitu 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Premiera już 22 września.

Multimedia

W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat. Esej Houellebecqa jest błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do „tych, którzy zaraz mają się poddać”. Jest pochwałą twórczej wolności. Zgodnie z jego wymową ceną za bezkompromisową realizacją własnego „ja” jest cierpienie.

Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem. „Przeżyć: metoda Houellebecqa” rejestruje odwiedziny Iggy’ego w domu Michela… Choć nie jest to do końca Michel, i nie jest to do końca jego dom…

Twórcy filmu, mimo że opowiadają o szaleństwie, od którego nie ma ucieczki, nie odmalowali „Przeżyć: metody Houellebecqa” w czarnych barwach. W filmie znajdziemy zarówno elementy komiczne, jak i tragiczne.

Iggy Pop oko w oko z Michelem Houellebecqiem [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Mały pokój Houellebecqa i ogromny plakat z Iggym Popem na ścianie

Kiedy niesforny francuski pisarz Michel Houellebecq był nieszczęśliwym nastolatkiem, mieszkał z babcią w Meaux we Francji, a jednym z jego sposobów na rozładowanie napięcia było słuchanie nagrań Iggy’ego i The Stooges. Lata później próbował zostać pisarzem, mieszkał w małym pokoiku, w którym ledwo mieścił się materac, trochę alkoholu i ogromny plakat z Iggym Popem na ścianie – opisuje historię znajomości ikony popkultury z francuskim pisarzem Geoffrey Macnab w Independent.co.uk.

Ale losy Iggy’ego Popa i Michela Houellebecqa połączył dopiero Erik Lieshout, reżyser filmu „Przeżyć: metoda Houellebecqa”. - Poprosiłem Iggy’ego Popa, żeby przeczytał esej „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”). Mówił, że to historia o nim - –wspomina Erik Lieshout, cytowany przez Geoffreya Macnaba. Lieshout ocenia, że Iggy Pop i Houellebecq okazali się być zupełnie niezawodnymi współpracownikami w pracy nad filmem. To, jak zgrany stworzyli duet, będą mogli ocenić polscy widzowie już 22 września, kiedy film wchodzi na ekrany kin. Dystrybutorem jest Against Gravity.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×