"Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" - książka, która zdradza kulisy powstawania "Przyjaciół"! Dlaczego Phoebe była koszmarem?

Z okazji 25-lecia "Przyjaciół" pojawiła się książka, która zdradza kulisy powstawania tego kultowego już serialu. W "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" możemy przeczytać m.in. to, dlaczego postać Phoebe była koszmarem!

Multimedia

"Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie"

"Przyjaciele" to już serial kultowy, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Kiedy w 1994 roku debiutował na ekranach, nikt nawet nie przypuszczał, jak wielki odniesie sukces. W jakich okolicznościach Jennifer Aniston, Matthew Perry i reszta otrzymali swoje role? Kto spośród nich zarabiał najwięcej? I czy w rzeczywistości również byli przyjaciółmi?

Co by było, gdyby serial został nakręcony 25 lat później? Losy przyjaciół wyglądałyby inaczej!Zobacz więcej

Na wszystkie powyższe pytania znajdziemy odpowiedź w książce autorstwa Kelsey Miller, pt. "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie". Przywołuje ona nieznane dotąd fakty na temat kultowej produkcji, wspomina najważniejsze i przełomowe sceny, wyjaśnia genezę niektórych wątków oraz pokazuje, jak serial kształtował nowe trendy. Zabiera czytelników za kulisy i zdradza, jak zmieniali się aktorzy, a wraz z nimi Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey i Phoebe.

Okazuje się na przykład, że obsadzenie roli Phoebe Buffay zapowiadało się na koszmar. "Ta postać pasowała przecież do pozostałych jak kwiatek do kożucha. Cyganeria do kwadratu w połączeniu z traumatyczną przeszło-ścią – do tego stopnia różniła się od reszty bohaterów serialu, że na usta cisnęło się pytanie: co ona tu właściwie robi? Znalezienie aktorki zdolnej pokazać na ekranie wszystkie specyficzne cechy Phoebe teoretycznie powinno zająć całe wieki. Przecież to musiał być ktoś ekscentryczny, jednak nie do końca oderwany od rzeczywistości. Ktoś, kto zdoła przekonać publiczność, że Phoebe faktycznie coś łączy z tymi wszystkimi ludźmi, z który-mi na pierwszy rzut oka nie ma zupełnie nic wspólnego. Wtedy w studiu pojawiła się Lisa Kudrow. Zaprezentowała się i było po sprawie" - czytamy w książce, z której dowiemy się także m.in., która serialowa rola została napisana "pod aktora", dlaczego Matthew Perry odrzucił propozycję roli Chandlera i gdzie Jennifer Aniston nauczyła się grać w pokera, w którego wygrała później z Rossem.

Świat bohaterów kultowego serialu w Warszawie! Co zobaczyć na Friendsfeście?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Dominika (gość)

    Mam tę książkę i naprawdę dobrze mi się ją czytało. Jak ktoś jest zakręcony na punkcie serialu to z pewnością ją pokocha. Jest w niej wszystko na ten temat, od produkcji po relacje między bohaterami.

    02.10.2019 21:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×