"Przynęta". Nagrodzony BAFTA 2020 film trafi do polskich kin! Kiedy premiera?

W Royal Albert Hall w Londynie odbyła się 73. ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Mark Jenkin, reżyser filmu "Przynęta" zdobył swoją pierwszą w karierze statuetkę BAFTA w kategorii wybitny debiut brytyjskiego reżysera, producenta lub scenarzysty. Sprawdźcie, kiedy "Przynęta" trafi do polskich kin!

Multimedia

Wcześniej film brytyjskiego reżysera miał swoją polską premierę podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i został uznany najlepszym filmem tej edycji. Poza Grand Prix Przynęta otrzymała również Nagrodę Publiczności. To drugi (po Białym cieniu, w reż. Noaza Deshe, 14. NH) film w historii Nowych Horyzontów doceniony zarówno przez jury jak i festiwalową publiczność.

Jury w uzasadnieniu werdyktu podkreśliło, że poprzez swój surowy przekaz oraz zabawny, wręcz przerysowany styl, „Przynęta” zręcznie ożywia dziedzictwo filmowe Nowej Fali i Brechta, aby z miłością opowiedzieć historię społeczności walczącej o zachowanie dotychczasowego sposobu życia.

"1917" triumfuje! Phoenix i Zellweger najlepszymi aktorami! Zobacz listę zwycięzców!Zobacz więcej

Film "Przynęta" będzie można obejrzeć na specjalnych pokazach w kilkunastu polskich miastach w kwietniu i maju tego roku.

Ostentacyjnie oldskulowy, zrealizowany kamerą 16 mm, debiut Jenkina to odkrycie Nowych Horyzontów. Jego vintage'owy styl, inspirowany radziecką szkołą montażu, dowodzi, że tradycja może być wciąż żywa. Przynęta opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×