"Przyrzeczenie". Film o ludobójstwie Ormian zaprezentowano w Watykanie [ZDJĘCIA]

„Przyrzeczenie”, film nawiązujący do Ludobójstwa Ormian, został wyświetlony we wtorek w Watykanie. W pokazie uczestniczyli reżyser Terry George, producent Eric Esrailian oraz część ekipy aktorskiej. Jest to wyraźny znak wsparcia ze strony Kościoła Katolickiego przed zbliżającą się premierą filmu. Na ekrany kin w Polsce film wejdzie 5 maja.

Multimedia

Watykański pokaz jest swoistą kontynuacją pierwszej wizyty Papieża Franciszka w Armenii, która miała miejsce w zeszłym roku. Papież użył wówczas określenia „ludobójstwo” w odniesieniu do rzezi dokonanej podczas I wojny światowej przez Turków z Imperium Osmańskiego na około 1.5 milionie Ormian. Armenia była pierwszym państwem, które przyjęło chrześcijaństwo jako religię państwową, więc ma wyjątkowe znaczenie dla Kościoła Katolickiego.

Christian Bale i Jean Reno w filmie o ludobójstwie Ormian. Kiedy premiera? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Reżyser filmu Terry George w swoim oświadczeniu pisze:

Chciałbym, żeby ten film wywoływał całe spektrum emocji, od radości i odwagi poprzez smutek i gniew po odkupienie i zrozumienie, że możemy dopuszczać się takich katastrof. Mam więc nadzieję, że "Przyrzeczenie" stanie się swoistym narzędziem edukacji o tamtych zapomnianych czasach, które zasługują na to, aby o nich pamiętać, aby czcić w każdym zakątku świata pamięć zamordowanych.

Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie.

Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…

"PRZYRZECZENIE" W KINACH OD 5 MAJA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×