"Przystanek Bieszczady" odcinek 3. Gdzie można spotkać wilka? Jak żyją ludzie, którzy rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady? [ZDJĘCIA]

Żaden inny region Polski nie skrywa tylu tajemnic co Bieszczady. Te góry od lat przyciągają wielu mieszkańców naszego kraju. Jedni wyjeżdżają tutaj wyłącznie w celach turystycznych, inni wyruszają na południe Polski, by odmienić swoje życie oraz odnaleźć spokój i harmonię. Discovery Channel w kolejnym odcinku serii PRZYSTANEK BIESZCZADY zabierze widzów na wyprawę w to magiczne miejsce. Jak zostaje się członkiem GOPR-u? Gdzie można spotkać wilka? Jak żyją ludzie, którzy rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady?

Multimedia

Premiera trzeciego odcinka programu PRZYSTANEK BIESZCZADY już w poniedziałek, 9 maja o godz. 22.00 na Discovery Channel.

„Chatka Puchatka” to nazwa jedynego schroniska w Bieszczadach, które położone jest na szczycie. W trzecim odcinku serii PRZYSTANEK BIESZCZADY będzie ono miejscem, w którym odbędzie się test rekrutów do elitarnej jednostki GOPR-u. Wśród uczestników egzaminu znajdzie się znany już widzom strażnik graniczny Boguś Ślęzak, który pod wrażeniem skuteczności i sprawności ratowników postanowił dołączyć do grupy. Czy podoła temu wyzwaniu?

CZYTAJ TAKŻE: "PRZYSTANEK BIESZCZADY" - SUROWY KLIMAT, DZIKA PRZYRODA I KONIEC CYWILIZACJI OD 25 KWIETNIA NA DISCOVERY CHANNEL [WIDEO+ZDJĘCIA]

Bieszczady to fascynująca kraina. Niedźwiedzie, żubry, rysie, dziki – można tu spotkać niemal wszystkie zwierzęta żyjące w Polsce. Jednak symbolem regionu jest wilk. O odrodzenie tego zagrożonego zupełnym wyginięciem gatunku walczą Przemek Wasiak i Bartek Pirga z Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ich codziennym zadaniem jest śledzenie jednej z trzech pozostałych w górach watah. Niestety w wyniku emigracji wilczycy, która została oznakowana nadajnikiem GPS, stracili oni ślad grupy. Czy uda im się wytropić bieszczadzkie wilki?

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Prawie każdy z nas, choć raz w życiu, miał takie marzenie. Jednak są tacy, którzy naprawdę rezygnują z dotychczasowego wygodnego życia i uciekają w góry poszukując spokoju i kontaktu z naturą. Przy granicy ze Słowacją osiedlili się Ala i Grzesiek Szwabowscy. Zmęczeni miastem cieszą się życiem w miejscu, które sami nazywają prywatnym rajem na ziemi. Jak wygląda życie bez prądu i bieżącej wody? Czy z dala od cywilizacji można znaleźć szczęście?

Komentarze

Skomentuj
  • delux (gość)

    Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym....

    09.05.2016 19:34
  • delux (gość)

    W Bieszczady jedzie się tylko raz,a następnie CAŁE życie wraca,czego jestem najlepszym przykładem..

    09.05.2016 19:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×