"Ptaki śpiewają w Kigali". Kiedy ostatni film Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze będzie można obejrzeć w TV? [WIDEO+ZDJĘCIA]

W marcu CANAL+ przygotował dla swoich widzów przegląd rodzimej kinematografii. Jakie filmy będzie można obejrzeć w telewizji? Premiera w każdą sobotę, od 10 marca, o godzinie 20:00. Tylko w CANAL+.

Multimedia

KIEDY PREMIERA W TV "BIKINI BLUE"

Cykl rozpocznie „Bikini Blue” czyli dramat historyczny powracającego na ekrany Jarosława Marszewskiego („Jutro będzie niebo”). Opowieść o miłości wystawionej na próbę. W roli głównej: znakomity Tomasz Kot („Bogowie”)

Wielka Brytania, lata 50. 30-letnia Dora Szumski (Lianne Harvey) jest Angielką zamężną z polskim imigrantem, Erykiem (Tomasz Kot), byłym oficerem Wojska Polskiego, któremu powojenny układ sił nie pozostawia żadnego wyboru, skazując na śmierć w ojczyźnie lub na emigrację. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park - szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Choroba Eryka wynikająca z prześladującej go i zatajonej przed żoną przeszłości nie tylko staje się barierą dla dalszej przyszłości małżeństwa, ale i zagrożeniem dla życia Eryka. Dora postanawia dociec, w czym tkwi tajemnica choroby męża.
PREMIERA: CANAL+, sobota 10 marca godz. 20:00

"Bikini Blue". Historia niezwyczajnego szaleństwa Zobacz więcej

KIEDY PREMIERA W TV FILMU "VOLTA"

W marcu na antenie CANAL+ widzowie zobaczą również film „Volta” – najnowsze dzieło mistrza komedii Juliusza Machulskiego. Na ekranie między innymi: Andrzej Zieliński („Kebab i horoskop”), Olga Bołądź („Kobiety mafii”) czy Jacek Braciak („Wołyń”).

Bruno Volta (Andrzej Zieliński) to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania i zarabiania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka (Aleksandra Domańska), w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki (Olga Bołądź). Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal!
PREMIERA: CANAL+, sobota 17 marca, godz. 20:00

"Volta". Juliusz Machulski chce odzyskać koronę króla polskiej komediiZobacz więcej

KIEDY PREMIERA W TV FILMU "NA UKŁADY NIE MA RADY"

Na ekranie zagości również przebojowa komedia „Na układy nie ma rady”, czyli komedia omyłek rozgrywająca się w świecie polskiej polityki.

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady?
PREMIERA: CANAL+, sobota 24 marca godz. 20:00

"Na układy nie ma rady". Tandeta, heheszki z gwałtów i powrót Michała MilowiczaZobacz więcej

KIEDY PREMIERA W TV FILMU "PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI"

Cykl zakończy nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także nagrodą dla najlepszej aktorki Jowity Budnik oraz za najlepszy montaż, obraz „Ptaki śpiewają w Kigali”. Ostatnie wspólne dzieło Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.
PREMIERA: CANAL+, sobota 31 marca godz. 20:00

"Ptaki śpiewają w Kigali". Cichy krzyk rozpaczy i otwarta ranaZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×