"Ptaki śpiewają w Kigali" małżeństwa Krauze nagrodzone w Karlowych Warach! Nagrody dla najlepszych aktorek! [ZDJĘCIA]

Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire zostały nagrodzone za najlepsze role żeńskie na MFF w Karlowych Warach za udział w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali”, czyli ostatniej produkcji małżeństwa Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Obraz ten spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem polskiej i zagranicznej prasy. „Ptaki śpiewają w Kigali” pojawią się w polskich kinach 22 września.*

Multimedia

Wielka radość, wielka duma, nie wiem jak wyrazić radość, którą czuję. Dziękuję Joannie Kos- Krauze! Dziękuję Eliane Umuhire! Dziękuje całej wspaniałej ekipie polskiej i rwandyjskiej filmu ‘Ptaki śpiewają w Kigali’ – tak na swoim profilu facebookowym napisała Jowita Budnik, aktorka grająca główną rolę w nowym filmie małżeństwa Joanna Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Wspólnie z Eliane Umuhire otrzymały nagrodę za najlepsze role żeńskie na międzynarodowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach, który zakończył się w sobotę, 8 lipca.

„Ptaki śpiewają w Kigali” spotkały się również z bardzo dobrym przyjęciem prasy: naładowany jest emocjami pisała Barbara Hollender, bohaterki filmu znakomicie zagrane przez Jowitę Budnik i rwandyjską aktorkę Eliane Umuhire donosił Krzysztof Kwiatkowski. Branżowy portal ScreenDaily.com zamieścił recenzję, w której określił film małżeństwa Krauze jako „mocny”, „pełen nadziei obraz ukazujący ekstrema ludzkiej natury”, podkreślał również „delikatne i subtelne aktorstwo Jowity Budnik” oraz wskazywał na „emocje pulsujące pod powierzchnią, które gotowe są wybuchnąć w każdym momencie”. Guy Lodge z Variety pisał o „słodko-gorzkim katharsis na zakończenie”. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć tę produkcję w kinach od 22 września.

Zobaczcie zwiastun ostatniego filmu Krzysztofa Krauzego [WIDEO]Zobacz więcej

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów „Papusza” i „Plac Zbawiciela”. Film otrzymał nagrodę FIRST LOOK na MFF w Locarno 2016 dla polskiego filmu w fazie postprodukcji oraz został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017.

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Klarysa decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

„Ptaki śpiewają w Kigali” – w kinach od 22 września

Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2017
Reżyseria i scenariusz: Joanna Kos-Krauze („Papusza”, „Plac Zbawiciela”), Krzysztof Krauze („Papusza”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, „Dług”, „Gry uliczne”)
Obsada: Jowita Budnik („Jeziorak”, „Obietnica”, „Papusza”, „Plac Zbawiciela”), Eliane Umuhire, Witold Wieliński („Pod Mocnym Aniołem”, „Chce się żyć”, „Wesele”)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×