"Pułapka". Marcin Czarnik o nowym serialu TVN: "Będzie krew i humor" [WYWIAD+WIDEO]

Już 9 września na TVN zadebiutuje nowy miniserial Łukasza Palkowskiego pt. "Pułapka". Jedną z gwiazd produkcji jest Marcin Czarnik, który opowiedział nam o "Pułapce", pracy z Łukaszem Palkowskim o tym, jak to jest partnerować Agacie Kuleszy, Sprawdźcie wywiad z Marcinem Czarnikiem.

Multimedia

"Pułapka" odcinek 1. w niedzielę, 9.09.2018 o godz. 21:30 w TVN! - sprawdź program tv

W kogo wciela się Pan w serialu „Pułapka”? Kim jest Pana bohater?
W serialu „Pułapka” gram Adama Konarskiego. Jest najbliższym, a wręcz jedynym, przyjacielem głównej bohaterki, pisarki Olgi Sawickiej, w którą wciela się Agata Kulesza. Mam wrażenie, że mój bohater jest zafascynowany Olgą jako kobietą. Czy z tego coś wyniknie? O tym już przekonają się widzowie.

Łukasz Palkowski, który jest reżyserem „Pułapki”, gdy realizował „Belfra”, do ostatniego momentu ukrywał przed aktorami scenariusz ostatniego odcinka. Jak było w tym przypadku?
Nie, tak nie było. Chociaż pamiętajmy, że „Pułapka” to tylko 6 odcinków, które stanowią zamkniętą całość i zakończenie każdego odcinka jest mocne oraz trzymające w napięciu. Będzie dużo zwrotów akcji, a w jednym z poważniejszych mam zaszczyt uczestniczyć. Myślę, że to jest jedna z ciekawszych propozycji scenariuszowych z którymi w ostatnim czasie się spotkałem.

Agata Kulesza, Leszek Lichota i inne gwiazdy na premierze nowego serialu TVN! [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Co takiego było w scenariuszu „Pułapki”, co skłoniło Pana do przyjęcia roli? Czym ten serial będzie się wyróżniał na tle innych polskich seriali kryminalnych?
Jeżeli chodzi o rolę, to partnerowanie Agacie Kuleszy jest marzeniem każdego aktora. Podobnie jak zagranie u Łukasza Palkowskiego. Poza tym ten scenariusz jest stylistycznie bardzo zróżnicowany; jest tutaj bardzo dużo takich momentów, które są po prostu zabawne. To jego duża zaleta, która może przyciągnąć widza. Jednak gdy już wchodzimy w jakieś mroczne, thrillerowe, kryminalne klimaty, to wchodzimy naprawdę na maksa i jest grubo.

Mam wrażenie, że jest to bardzo charakterystyczne dla stylu Łukasza Palkowskiego. Z jednej strony mrocznie, z drugiej śmiesznie.
Tak. Nie pracowałem z Łukaszem wcześniej, ale widzę, że jest człowiekiem, który ma fantastyczne poczucie humoru, ale też lubi krew (śmiech). Tych dwóch elementów na pewno będzie dużo w „Pułapce”.

Czego widzowie będą mogli spodziewać się po „Pułapce”?
Uśmiechu, krwi i wielu niespodziewanych momentów. A przynajmniej mam taką nadzieję, bo wiele razy się dziwiłem oraz zaskakiwałem, gdy czytałem na scenariusz. Chciałbym, żeby widzowie mieli podobne odczucia.

Zobacz najnowszy zwiastun serialu z Agatą Kuleszą w roli głównej! Kiedy premiera? [WIDEO]Zobacz więcej

Jak po kilku latach wspomina Pan serial „Artyści”?
Szkoda, że tak mało osób go widziało, ale ci którzy widzieli, chwalą go sobie i bardzo się cieszę (śmiech). To jest jak dotąd najważniejszy serial, jaki zrobiłem i jedna z najważniejszych rzeczy, jakie zrobiłem zawodowo. Wspominam go wspaniale i oczywiście mam nadzieję na kolejny sezon, ale te nadzieje chyba są płonne. Chciałbym wkrótce zrobić coś równie dobrego jak „Artyści”. Podobnie jak tutaj, tam też było i krwawo i śmiesznie. Jak u Szekspira, samo gęste (śmiech).

Po przeczytaniu opisu filmu Agnieszki Polak pt. „Hura. Wciąż żyjemy!”, wydaje mi się, że to może być produkcja klimatycznie zbliżona do „Artystów”. Proszę opowiedzieć o tym projekcie.
Jeszcze nie widziałem materiałów, film jest w postprodukcji. Tak, myślę, że Agnieszka też bardzo lawiruje jeśli chodzi o napięcia w tym co robi. Ona jest artystką wizualną, z wyjątkowym podejściem do kina. Ja grałem postać, która na moment się pojawia, coś tam zmienia, ale nie miałem styczności z całą obsadą. Generalnie często gram takie postaci; ostatnio pojawiłem się w nowym filmie węgierskiego reżysera Laszlo Nemesa, autora nagrodzonego Oscarem „Syna Szawła”. Tam pojawiam się, wszystko przestawiam do góry nogami i znikam (śmiech). Lubię takie postaci, tak jestem widziany, chociaż nie wiem dlaczego, bo generalnie jestem bardzo sympatycznym człowiekiem, a przynajmniej staram się, no ale takie role gram i one są najciekawsze (śmiech).

Strzępka i Demirski mówią jak jest [RECENZJA]Zobacz więcej

W czym w najbliższym czasie będziemy mogli Pana zobaczyć w teatrze? Teraz jest Pan w zespole TR Warszawa, gdzie Grzegorz Jarzyna przygotowuje „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej.
Tak, będę występował w „Innych ludziach”, właśnie teraz nad tym pracujemy. Do tego podczas Warszawskiej Jesieni będzie pokaz przedstawienia reżyserowanego przez Katarzynę Kalwat, na podstawie dramatu Elfriede Jelinek pt. „Rechnitz”. To historia masakry Żydów w zamku jednej z austriackich arystokratek. Spektakl będzie połączony z muzyką Wojtka Blechacza.

Rozmawiał Krzysztof Połaski
krzysztof.polaski@telemagazyn.pl

"PUŁAPKA" - O CZYM JEST SERIAL

Olga Sawicka (Agata Kulesza), autorka popularnych powieści kryminalnych, zmaga się z demonami przeszłości - traumatycznymi przeżyciami, które nie pozwalają jej zaznać spokoju po śmierci męża i przystąpić do pracy nad kolejną książką. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny: zaginęła Zuza, jedna z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem pisarka postanawia odwiedzić placówkę pod pretekstem spotkania autorskiego. Jej uwagę zwraca Ewa - wrażliwa, prześladowana przez rówieśniczki dziewczyna, która nie wie nic o własnej przeszłości. To spotkanie spowoduje, że Olga uwikła się w śmiertelnie niebezpieczne śledztwo, związane z tajemnicą sprzed lat.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×