"Pułapka" odcinek 3. Kim byli rodzice Ewy Maj? Co łączy komisarza Czarnego z nastolatką? [TEORIE+SPOILERY]

Jesteśmy już na półmetku serialu "Pułapka" TVN, a sprawa śmierci dziewczyn z bidula wydaje się rozwiązana. Wciąż nie brakuje jednak teorii dotyczących m.in. rodziców Ewy i Czarnego, który ściga nastolatkę. Czy dziewczyna powinna czuć się zagrożona? A może policjant chce ją tylko chronić? Oto najciekawsze teorie! Ostrzegamy przed spoilerami z 3. odcinka "Pułapki".

Multimedia

"Pułapka" odcinek 3. w niedzielę, 23.09.2018 o godz. 21:30 w TVN! - sprawdź program tv

Po 3. odcinku "Pułapki" wydaje się, że sprawa śmierci Zuzy (Aleksandra Włodarczyk) i Dagmary (Malwina Dubowska) jest już wyjaśniona. Możemy mieć pewność, że pierwsza z nich zginęła z rąk dyrektorki (Maria Maj). Wiemy też, dlaczego nastolatka skończyła w ten sposób. Nagranie w telefonie należącym do Dagmary ujawniło, że pani dyrektor uczestniczyła w procederze nielegalnej adopcji. Nakłoniła również Woźnego (Piotr Trojan), aby ten przyznał się do śmierci obu dziewczyn.

W finale 3. odcinka dyrektorka przyznała się jednak do zabójstwa Zuzy, ale nie Dagmary. Tutaj pojawia się pytanie: kto wypchnął drugą nastolatkę z okna w łazience i czy rzeczywiście, to ona miała zginąć. -Był u mnie wczoraj wieczorem, a dzisiaj przyjdzie do ciebie - mówi Ewa do Dagmary na kilka godzin przed jej śmiercią. Czy to rudowłosa miała zginąć? Może na to wskazywać fakt, że Dagmara w chwili śmierci była w czarnej bluzie Ewy.

SPRAWDŹ! Nowe odcinki serialu Pułapka wcześniej niż w TV tylko w ofercie player+

Zabawa dopiero się... skończyła. Poznajcie sprawcę! [KOMENTARZ PO 2. ODCINKU+SPOILERY] Zobacz więcej

"Pułapka" - Czarny chce chronić Ewę?

Czarny (Leszek Lichota) to jedna z najbardziej tajemniczych postaci w serialu "Pułapka". Postać ta kreowana jest na największego wroga Ewy, który chce ją dopaść i zrobić krzywdę. Co, jeśli to celowy zabieg scenarzystów serialu — dla zmyłki, a Czarny tak naprawdę próbuję Ewę chronić? Albo jest jej ojcem — bo takie głosy też się pojawiają. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że Czarny znał rodziców Ewy. Jej najbliżsi mogli zginąć, a Czarny (nękany np. wyrzutami sumienia) czuwa teraz nad Ewą. -Nawet nie wiesz, co jej grozi - mówi Czarny do Olgi w 3. odcinku "Pułapki". Major (Jacek Lenartowicz) w rozmowie z Olgą mówi, że Czarny dobrze się ożenił. Jego teść trzęsie całą psiarnią, a w zwiastunie 4. odcinka "Pułapki" teść Czarnego mówi:

To na Mazurach to był wypadek, przestań się tym katować, to nie twoja wina. Znajdź teraz dziewczynkę.

W zwiastunie wprowadzającym do serialu "Pułapka" widzimy wybuch łodzi na jeziorze. Zdarzenie obserwuje bądź jest jego sprawcą mężczyzna z portretów Ewy. Czy to jej ojciec?

"Pułapka" - kim byli rodzice Ewy?

Przeszłość nastolatki skrywa wiele tajemnic, a nękana wspomnieniami dziewczyna wyżywa się artystycznie, rysując podobizny — no właśnie kogo? Czy to możliwe, by mężczyzna z portretu Ewy był jej ojcem? Może jego oprawcą, a Ewa będą dzieckiem, była świadkiem śmierci (zabójstwa) swoich rodziców? Trop wiedzie do mężczyzn zajmujących wysokie stanowiska. Interesująca wydaje się również sprawa sprzed 11 lat dotycząca spalenia Joanny Koniecznej, która za sprawą Olgi i Justyny (Joanna Kulig) zaczyna wypływać. Kobieta walczyła o prawa lokatorów. Policja zatrzymała po jej śmierci kilkanaście osób, ale nikomu nie postawiono zarzutów.

Będzie 2. sezon? Kiedy nowe odcinki historii Olgi Sawickiej? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Sprawę ostatecznie zamknięto, uznając że Konieczna popełniła samobójstwo. Warto dodać, że była to ostatnia duża sprawa Czarnego w Głównej, którą prowadził z tajemniczym komisarzem Barańskim. Korupcja, układy, zacieranie śladów. Nawiasem mówiąc, sprawa serialowej Koniecznej łudząco przypomina historię Jolanty Brzeskiej — działaczki społecznej zaangażowanej w obronę eksmitowanych lokatorów. Brzeska zginęła w 2011 roku na skutek wstrząsu termicznego, podtrucia tlenkiem węgla oraz rozległych oparzeń ciała powstałych w wyniku podpalenia naftą.

W rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl Marianna Kowalewska opowiadając o swojej postaci, ujawniła kilka szczegółów.

Ewa to nastoletnia dziewczyna z domu dziecka, która ma bardzo trudne relacje z ludźmi z domu dziecka, z rówieśnikami, ale również z dyrekcją. Ona musi odkryć kim jest tak naprawdę, kim byli jej rodzice i w jakich układach byli — zdradziła młoda aktorka.

O jakich układach mowa? W co zamieszani lub jaką wiedzę posiadali rodzice Ewy?

"Pułapka" - kto zabił Justynę?

W 3. odcinku "Pułapki" w dramatycznych okolicznościach ginie Justyna, która zostaje wepchnięta pod pociąg. Kobieta na chwilę przed śmiercią dzwoni do Olgi z informacją, że znalazła faceta z portretu Ewy. Jego zdjęcie jest w żółtej teczce, którą przejmuje oprawca (zdjęcie poniżej).

Kto wepchnął pod pociąg Justynę? Internetowy kochanek, Czarny, a może jeszcze ktoś inny? Mamy pewność, że policjantka znała oprawcę, bo gdy staje z nim oko w oko pyta: -Śledzisz mnie? Jest wielce prawdopodobne, że to "zboczeniec" Piotr stoi za jej śmiercią. Być może nie jest on wcale przypadkowym randkowiczem, a kimś podstawionym przez ludzi z góry.

Interesująca wydaje się dla nas również postać pani prokurator (Kinga Preis), z którą spotyka się Justyna na chwilę przed śmiercią. Natalia Różańska chce wiedzieć o wszystkich poczynaniach Czarnego, kontroluje każdy jego ruch. Ponadto prosi Justynę, by informowała ją o postępach w prywatnym śledztwie dotyczącym przeszłości komisarza. Pani prokurator to tajemnicza postać i wszystko nam mówi, że coś jeszcze ukrywa. Wiadomo, że ma chore dziecko — być może jest przekupna i jest w stanie wiele zrobić za odpowiednią sumę.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×