"Pułapki umysłu". Spróbuj oszukać swój umysł i sprawdź, czy myślisz jak gwiazda!

Lidia Tyczyńska-Świdrak
Lidia Tyczyńska-Świdrak
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Na ekrany powraca nominowany do nagród Emmy program "Pułapki umysłu", a wraz z nim osiem odcinków wypełnionych naukowymi sztuczkami i eksperymentami. Popularny program zaskoczy w tym sezonie zupełnie nową formułą. Zadania będziemy realizować wraz ze znanymi aktorami, sportowcami i muzykami.

"Pułapki umysłu" od wtorku 4.02.2020 o godz. 21:00 na kanale National Geographic! - sprawdź program tv

program tv

Czy kobieta I mężczyzna myślą inaczej? Jak z wiekiem zmienia się szybkość naszych reakcji? Dlaczego wierzymy w fake newsy? To pytania, na które odpowie najnowsza seria programu “Pułapki umysłu”. Tym razem w rolach uczestników wystąpią celebryci. Wraz z nimi przyjrzymy się od naukowej strony takim zagadnieniom, jak władza, manipulacja i miłość.

Prowadzący program aktor Keegan-Michael Key ("Pitch Perfect 2", "Nazywam się Dolemite"), światowej sławy mentalista Lior Surchard oraz popularyzatorka nauki Cara Santa Maria pokażą nam niesamowitą moc naszych mózgów poprzez zabawne interaktywne gry, iluzje i eksperymenty społeczne. Widzowie oglądający program w domach mogą również uczestniczyć w zadaniach i porównać swoje zdolności umysłowe z możliwościami celebrytów.

Już w pierwszym odcinku przyjrzymy się potyczkom aktorskiej pary - Kristen Bell ("Dobre miejsce", "Złe mamuśki") i Daxa Sheparda ("Bij i wiej", "Święta w El Camino"). Biorą oni udział w eksperymencie, który pozwoli zademonstrować różnice w pracy mózgu kobiety i mężczyzny. Kristin i Dax muszą ułożyć ponumerowane klocki, jednocześnie pilnując urządzenia, które pompuje balon. Każde z nich inaczej podchodzi do tego zadania. Okazuje się, że to efekt działania pewnego hormonu.

W programie zobaczymy też zdobywcę dwóch nagród Emmy i trzech Złotych Globów, aktora Teda Dansona ("Dobre miejsce", "Fargo", "Trzech mężczyzn i dziecko"). Tematem odcinka będą fake newsy. Badając różne techniki manipulacji, przekonamy się, że regularne powtarzanie fałszywych wiadomości nadaje im wiarygodności w oczach odbiorców. Dowiemy się, jak nasze umysły oddzielają prawdę od fałszu i jak łatwo wyprowadzić je w pole. Porównamy też pracę mózgu osoby dorosłej i dziecka. Aktor Anthony Anderson zmierzy się z Marsai Martin, która w serialu "Czarno to widzę" gra jego córkę. Punktem wyjścia dla ich pojedynku będzie gra sprawdzająca szybkość reakcji. Kto będze miał lepszy refleks?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn