"Pustkowie". Premiera nowego czeskiego miniserialu 7 stycznia w HBO i HBO GO [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już 7 stycznia odbędzie się premiera nowego, czeskiego miniserialu HBO Europe - "Pustkowie". Produkcję wyreżyserowali Alice Nellis i Ivan Zachariáš według scenariusza Stepána Hulika, autora "Gorejącego krzewu".

Multimedia

Główną bohaterką serialu "Pustkowie" jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Kiedy duży koncern wydobywczy zaczyna proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie swoich domów, kobieta robi wszystko, aby uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę. Niestety pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej czternastoletnia córka. Hana nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie.

Pustkowie to serial pełen tajemnic i niewyjaśnionych wątków, sprawnie zrealizowany przez Alice Nellis i debiutującego w roli reżysera filmowego, znanego twórcę reklam Ivana Zachariáša. Autorem scenariusza jest Stepán Hulik, który kilka lat wcześniej stworzył napisał scenariusz do docenionego serialu Gorejący krzew w reżyserii Agnieszki Holland. Młodym twórcom udało się stworzyć opowieść, która wciąga i uwodzi dzięki sugestywnemu klimatowi i nieoczywistym, wielowymiarowym postaciami.

CZYTAJ TAKŻE:

SERIALE 2017. PREMIERY ZAGRANICZNYCH SERIALI W 2017 ROKU [GALERIA]
"WIELKIE KŁAMSTEWKA". NOWY MINISERIAL HBO Z REESE WITHERSPOON I NOCOLE KIDMAN [WIDEO+ZDJĘCIA]

W główne role wcielają się Zuzana Stivínová (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie), Jaroslav Dušek (Na złamanie karku), Eliška Krenková (Mężczyźni w nadziei), Leoš Noha (El Paso) oraz Jan Cina (Smradi). Producentem miniserialu jest HBO Europe.

Osiem odcinków politycznej intrygi, dziejącej się pośród pól węglowych, wzdłuż granicy czesko-polskiej, angażuje czołówkę największych czeskich talentów, od reżyserów - Ivana Zachariasa i Alice Nellis, po obsadę - Zuzannę Stivinovą, Jaroslava Duška, Eve Holubovą i Petra Spalkova. Stivinova gra mocno skonfliktowaną panią burmistrz miasta, ale w dopracowanym scenariuszu Stepána Hulika chodzi o coś więcej – Will Tizard, Variety.Com.

Premiera miniserialu HBO Europe "Pustkowie" odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 20.10 w HBO, a w HBO GO pojawi się od razu cała ośmioodcinkowa produkcja.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×