"Putin Forever?". Dokument o jednym z najpotężniejszych polityków naszych czasów wkrótce w kinach [WIDEO+ZDJĘCIA]

Ambitny debiut dokumentalny Kiryła Nenaszewa stawia pytania niezwykle ważne nie tylko dla Rosjan. Kim właściwie jest dziś Władimir Putin dla rosyjskich obywateli? Dlaczego Rosjanie zdają się nie chcieć zmian? I czy era Putina będzie trwać wiecznie? Film swoją europejską premierę będzie mieć podczas tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a polską premierę kinową już 14 października.

Multimedia

Film "Putin Forever?" opowiada o spacyfikowaniu przez rosyjskie władze ruchu protestacyjnego, który powstał w ramach sprzeciwu wobec sfałszowania wyborów do Dumy w grudniu 2011 roku.

Zdjęcia rozpoczęły się właśnie w wyborczym grudniu, zaś zakończyły 6 maja 2012 roku, w dniu rozbicia przez OMON demonstracji opozycji na Placu Błotnym.

CZYTAJ TAKŻE:

NAJLEPSZE TURECKIE SERIALE. DLACZEGO POLACY KOCHAJĄ TURECKIE TELENOWELE? [RANKING]

Dokument prezentuje m.in. postać młodego opozycjonisty Wsiewołoda Czernozuba, który planował protesty aż do skutku, został jednak zmuszony do opuszczenia Rosji. W tej chwili mieszka na Litwie.

W filmie podjęty jest także temat podziału rosyjskiego społeczeństwa. Czy frakcje pro- i antyputinowska potrafią nawiązać dialog i znaleźć płaszczyznę porozumienia?

Kirył Nenaszew – urodził się w 18 listopada 1985 roku w Pawłowskijim Posadzie w obwodzie moskiewskim. Ukończył prawo na Uniwersytecie Państwowym. Następnie studiował reżyserię i scenopisarstwo w Szkole Filmowej „Artkino” oraz na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa.

"PUTIN FOREVER?" W KINACH OD 14 PAŹDZIERNIKA

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×