"Putin: historia rosyjskiego szpiega". TVP pokaże mini serial dokumentalny o szpiegowskiej działalności Władimira Putina! Kiedy emisja?

W poniedziałek, 18 stycznia o godz. 22:30 TVP1 zaprasza na serial dokumentalny o życiu Władimira Putina - jednego z najpotężniejszych polityków świata. "Putin: historia rosyjskiego szpiega" to wielowątkowa biografia jednego z najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku. Serial przedstawia charyzmatyczną postać rosyjskiego przywódcy, jego bezwzględną walkę polityczną oraz ciemną stronę funkcjonowania jego imperium.

Multimedia

"Putin: historia rosyjskiego szpiega" odcinek 1 - premiera w poniedziałek, 18 stycznia, o godzinie 22:30 na antenie TVP 1

W tym roku mija 20 lat odkąd Władimir Putin rządzi w Rosji żelazną ręką, a dzięki zmianom w konstytucji może utrzymać władzę nawet po wygaśnięciu kadencji prezydenta w roku 2024. Twórcy trzyczęściowej serii badają zdumiewający rozwój kariery Putina i podążają za nim od lat szkolnych, po wstąpienie do KGB, działania szpiegowskie na wzór Jamesa Bonda, aż objęcie funkcji prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Skąd bierze się jego poczucie zdrady, dumy i gniewu? Jak jego historia życia ukształtowała wartości tego byłego szpiega? Wartości eksportowane na cały świat, od Waszyngtonu po Salisbury? Poznamy tych co są blisko niego. Zobaczymy niezwykłe archiwalne zdjęcia z jego kontrowersyjnej prezydentury. Ten przełomowy dokument zabiera widzów w niespotykaną dotąd podróż w głąb przerażonego i odizolowanego rosyjskiego przywódcy.

"Cząstki kobiety". Strata, żałoba i emocjonalne sponiewieranie w nowym filmie Netflix! Piękny koncert perfekcyjnej Vanessy Kirby!Zobacz więcej

W serialu usłyszymy wypowiedzi ludzi z bliskiego kręgu Putina, ale także jego przeciwników, byłych dyplomatów i dziennikarzy. „Putin: historia rosyjskiego szpiega” to film dokumentalny badający, w jaki sposób rosyjski przywódca wykorzystał swoje szpiegowskie umiejętności w drodze po władzę i rządzenie państwem ukształtowanym w poczuciu zdrady, dumy i gniewu.

W pierwszym odcinku zobaczymy, w jaki sposób Putin wykorzystał swoją wiedzę o szpiegostwie, aby objąć przywództwo w Rosji. Poznamy, jak jego osobiste doświadczenia wpłynęły na prowadzoną politykę i wprowadzanie nowoczesności w Rosji, w oparciu o ostre, społeczne poczucie zdrady, dumy i gniewu. Widzowie zostają zaproszeni w podróż w głąb umysłu jednego z najbardziej wpływowych liderów XXI wieku. Obejrzą portret polityka, który wzorował się na rosyjskim Jamesie Bondzie i gdzie narracja jest jak szpiegowski thriller.

PLAN EMISJI:

Odc. 1 - 18 stycznia o godz. 22:30 – „Putin: historia rosyjskiego szpiega. Początki”
Odc. 2 - 25 stycznia o godz. 22:15 – „Putin: historia rosyjskiego szpiega. Wrogowie i zdrajcy”
Odc. 3 - 1 lutego o godz. 22:10 – „Putin: historia rosyjskiego szpiega. Wieczny przywódca”

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Pchełka (gość)

  @myszka07 na tvp vod

  19.01.2021 23:21
 • myszka07 (gość)

  Czy można gdziekolwiek obejrzeć powtórkę dok.z dnia 17 01.2020 godz.22.30 pr.1 TVP Putin. dziękuję za pomoc.

  19.01.2021 11:29
 • opinia (gość)

  Przede wszystkim Putin, ale i Lukaszenka, Bolsonaro, Orban, Kaczynski, Ziobro to wyjątkowo bezwzględni i podll władcy XXI wieku... Smutne, że w dobie tylu problemów tacy, przez których wielu cierpi, rządzą...

  18.01.2021 19:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×