"Pytanie na śniadanie". Marcelina Zawadzka jedzie w rajdzie Africa Eco Race 2020! Jak za kierownicą ciężarówki radzi sobie była Miss Polonia?

Marcelina Zawadzka to nie tylko była Miss Polonia i jedna z najpiękniejszych Polek, ale również... wielka fanka motoryzacji! Nic więc dziwnego, że prezenterka i modelka postanowiła spróbować swoich sił w jednym z najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie!

Multimedia

4 stycznia w Monako wystartował pustynny maraton Africa Eco Race. Wśród uczestników tegorocznej edycji pojawiła się silna reprezentacja z Polski, która oprócz sportowej rywalizacji na legendarnej trasie rajdu Paryż - Dakar, wspiera akcję charytatywną Caritas Polska – Misja Uratuję Cię.

Jak informuje ["Dziennik Zachodni"]https://dziennikzachodni.pl/jacek-czachor-i-marcelina-zawadzka-na-starcie-africa-eco-race-2020/ar/c2-14696123), trzon teamu akcji Misja Uratuję Cię stanowi doświadczony motocyklista Jacek Czachor, który startem w Africa Eco Race obchodzi 20-lecie kariery sportowej. Stawkę polskich riderów uzupełniają debiutujący w afrykańskim rajdzie: Konrad Dąbrowski (syn Marka Dąbrowskiego), Paweł Stasiaczek, Artur Stasiaczek oraz Fabrizio Bosetti.

Siostra Marceliny Zawadzkiej wyszła za mąż! Wesele odbyło się na zamku w Malborku!Zobacz więcej

Na starcie pojawiła się również debiutantka, Marcelina Zawadzka, której towarzyszy doświadczony pilot, Grzegorz Baran. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" tak mówiła przed startem imprezy:

Ten projekt to spełnienie moich marzeń, od kiedy pierwszy raz Marek Dąbrowski zabrał mnie na pustynię, ale praca w telewizji, a właściwie jej ilość spowodowała, że marzenie to przesuwało się na coraz wyższą półkę. Kiedy w lipcu Marek zaprosił mnie na spotkanie z ekipą DUUST.CO i Caritas Polska oniemiałam. Przez ostatnie pół roku łączyłam pracę w telewizji z treningami oraz robieniem prawo jazdy kategorii C. Bardzo się cieszę, że się udało, że projekt wystartował w takiej formie jak nam się marzyło - czyli jedziemy z misją charytatywną.

To NIE Katarzyna Cichopek poprowadzi show? Kto zastąpi Barbarę Kurdej-Szatan?Zobacz więcej

Obecnie Marcelina Zawadzka relacjonuje swoją przygodę z Africa Eco Race 2020 za pośrednictwem Instagrama. Po trzecim etapie rajdu modelka pisze:

Po jedenastu godzinach w ciężarówce bezpiecznie dojechaliśmy do mety trzeciego etapu 3️⃣✔️🏁To był wyjątkowo wyczerpujący etap, na którym nie brakowało niespodzianek i walki z przeciwnościami losu🥊 Mimo niesprzyjających warunków wspieraliśmy potrzebujących zawodników - pomogliśmy załodze japońskiej, bo zabrakło im paliwa. Holowaliśmy ich przez piętnaście kilometrów, do punktu tankowania 🚚🚛⛽️ Tam się rozdzieliliśmy i pojechaliśmy dalej. W drugiej części etapu, na trialowych odcinkach, straciliśmy dwa amortyzatory🔨🔩To przełożyło się na nasze tempo jazdy🐌 Musieliśmy uważać, żeby w tych ciężkich warunkach nie przebić koła. Ostatnie 140 kilometrów przejechaliśmy w nocy, co wymagało od nas zachowania wzmożonej koncentracji

Tegoroczna edycja Africa Eco Race składa się z 12 etapów, uczestnicy pokonają ponad 6 500 km, przemierzając wydmy Maroka, piaski Mauretanii i bezdroża Senegalu. Na metę w Dakarze dotrą 19 stycznia.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×