"Pytanie na śniadanie". Marcelina Zawadzka robi prawo jazdy na ciężarówkę! Ma ważny powód!

Marcelina Zawadzka, prezenterka "Pytania na śniadanie" robi prawo jazdy na ciężarówkę! Dlaczego? Była Miss Polonia kocha adrenalinę i już niebawem wystartuje w rajdzie Africa Eco Race.

Multimedia

Marcelina Zawadzka robi prawo jazdy na ciężarówkę

Marcelina Zawadzka znana jest przede wszystkim jako Miss Polonia 2011, modelka i prezenterka telewizyjna. Nie wszyscy wiedzą, że gwiazda uwielbia sporty ekstremalne - uprawia kitesurfing, nurkuje i zamierza skoczyć na spadochronie. Gustuje również w zajęciach uważanych za typowo męskie. Jej największym hobby jest jazda motocyklem, który z dumą prezentuje na Instagramie.

Wiemy, kto zastąpi Barbarę Kurdej-Szatan w tanecznym show TVPZobacz więcej

O dziwo, motocyklową pasją zaraziła ją... babcia, która pracowała jako listonoszka, rozwożąc listy i pocztowe paczki. Marcelina zapragnęła jednak pójść o krok dalej. Obecnie jest w trakcie ubiegania się o prawo jazdy kategorii C, czyli możliwość prowadzenia samochodów ciężarowych. Szykuje się przy tym na niecodzienną wyprawę.

Przede wszystkim robię to dla "funu", bo to było moje takie marzenie, ale jest opcja, że pojadę w rajdzie, który będzie niebawem, więc się okazało, że muszę się śpieszyć z tym prawem jazdy. Zaczęłam to robić tak dla siebie z takim niedowierzaniem trochę, że ten projekt wypali. I dalej nie wiem, czy o nim mówić. Po prostu coś z moich największych marzeń. Nie jest to Dakar, ale bardzo, bardzo blisko - wyjaśniła.

Marcelina Zawadzka wystartuje w rajdzie Africa Eco Race

Jak się później okazało, była Miss Polonia wystartuje w styczniu 2020 r. w rajdzie Africa Eco Race.

Jadę jako pierwsza Polka, kierując samochodem ciężarowym. I jakby mi było mało adrenaliny, nie tylko meta jest moim celem. Podjęłam się startu, ponieważ wspólnie z Caritas Polska stworzyliśmy Misję Uratujecie.pl. Postanowiliśmy naszym startem uzbierać pieniądze bardzo potrzebne podopiecznym Uratujecie.pl. (...) Dla mnie meta to nie tylko Dakar, wiozę ze sobą ponad 15 ton mleka w proszku dla sióstr Urszulanek, które prowadzą ośrodek dla dzieci niedożywionych w Dakarze. - napisała na Instagramie Marcelina Zawadzka.

Zobacz galerię

Źródło: WideoPortal, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×