"Pytanie na śniadanie". Tomasz Kammel krytykuje na Instagramie nieodpowiedzialne zachowanie ludzi w pandemii! Ma rację?

Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemiczną rzeczywistością i z utęsknieniem czekamy na powrót do normalności. Jak wiadomo, tempo rozwoju pandemii koronawirusa w dużej mierze zależy od zachowania społeczeństwa: zakrywanie ust i nosa, unikanie tłumów, ograniczanie wyjść, zachowywanie dystansu społecznego oraz częste mycie rąk to podstawa w walce z chorobą. Niestety, nie wszyscy stosują się do tych kilku prostych rekomendacji. Tomasz Kammel postanowił stanowczo reagować i opisał przykłady niektórych zachowań na swoim profilu na Instagramie!

Multimedia

Tomasz Kammel demaskuje brak odpowiedzialności ludzi w pandemii

Tomasz Kammel, prowadzący programów "Pytanie na Śniadanie" oraz "The Voice Kids", 26 marca 2021 roku opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, które opatrzył opisem przedstawiającym przykłady dwóch sytuacji, które jego zdaniem przyczyniają się do przedłużania się pandemii koronawirusa w Polsce.

Prezenter zaczął od opisu sytuacji, jaka spotkała go w komunikacji miejskiej.

Sytuacja z autobusu: wszyscy w maskach. Chłopak obok też, ale nos ma odkryty. Pasażerów jest wielu i nie sposób zachować odstęp. Proszę by nos zakrył. Niechętnie, ale daje się namówić. Stojący obok mężczyzna - także nos na wierzchu. Jego też proszę by zakrył, bo szkoda narażać siebie i innych. Spogląda z irytacją i mówi „dobrze” po czym nawet nie dotyka maseczki. Czekam krótką chwilę i pytam „Dobrze, czyli odczep się?” Mężczyzna odpowiada „A po co ta gadka?” No wiec: mamy 30 tys zachorowań, znowu nas chcą zamykać i jeszcze po to, żebym był pewny, że ja nikogo nie zarażę.

Tomasz Kammel odtworzył zdjęcie sprzed 25 lat! Fani: "Czas się zatrzymał"!Zobacz więcej

Aby być pewnym, że przekona swoich czytelników do jego poglądów dotyczących problemu dołączył jeszcze opis sytuacji z lotniska.

Do stanowiska odprawy na lotnisku kilka chwil wcześniej podchodzi kobieta. Dokumenty, walizka, sportowe buty - typowa turystka. Obsługa chce zobaczyć test:

- Pani ma pozytywny wynik.
- No tak.
- Ale Pani ma covid. Co Pani tu robi?
- Przyszłam z lotniskowego laboratorium.

Obsługa odskakuje od okienka, z ust jednej z kobiet wydobywa się siarczyste przekleństwo, ale najlepsze dopiero nadchodzi. Pracownicy odprawy zaczynają dzwonić by ktoś zajął się i przede wszystkim odizolował chorą kobietę. Dzwonią i odbijają się od kolejnych instancji. Reszty już nie widziałem. Jak to możliwe, ze ktoś z pozytywnym wynikiem trafia do odprawy? - oto jest pytanie! No i na koniec hit. Odniosłem wrażenie, że ta turystka była święcie przekonana, iż pozytywny test oznacza, że jest zdrowa, i może jechać na wakacje. I właśnie po to ta gadka.

Co sądzicie o opisanych sytuacjach? Doceniacie reakcję Tomasza Kammela czy uważacie, że przesadził?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×