"Pytanie na śniadanie". Tomasz Wolny popiera zakaz aborcji? Dziennikarz namawia do pomocy rodzinom niepełnosprawnych dzieci

Tomasz Wolny popiera zakaz aborcji? Dziennikarz TVP zabrał w głos w trudnym, kontrowersyjnym temacie, który na nowo stał się jednym z najbardziej komentowanych przez Polaków. Namawia przy tym do pomocy rodzinom niepełnosprawnych dzieci.

Multimedia

Tomasz Wolny o aborcji

Przy okazji głosowania nad projektem ustawy dotyczącej zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych autorstwa Kai Godek, wiele osób z polskiego show biznesu publikowało grafiki wskazujące, że są przeciwne projektowi, a aborcja to kwestia wolnego wyboru każdej kobiety. W nieco innym tonie wypowiedział się Tomasz Wolny.

Tomasz Wolny i jego żona, Agata Tomaszewska - dziennikarka TVN24. Kłócą się rozmawiając o pracy?Zobacz więcej

Dziennikarz i współprowadzący "Pytania na śniadanie" opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym jest w otoczeniu kilku osób z zespołem Downa.

Przy okazji kolejnej burzy wokół aborcji mam pytanie na spostrzegawczość. Ile osób byłoby na zdjęciu gdyby nasze Mamy skorzystały z tzw. "przesłanki eugenicznej"? Tak. Byłbym samiuteńki sam, ponieważ jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie Zespołu Downa.

W tym samym poście Wolny zaznaczył, że jest przeciwko "karaniu, wykluczaniu czy piętnowaniu osób, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, a otaczać wsparciem" - napisał. Temat pomocy kontynuował w kolejnym wpisie, w którym podzielił się sposobem na to, aby pomóc rodzinom, które zmagają się z niepełnosprawnością swoich dzieci. "To od czego trzeba zacząć jakiekolwiek zmiany to kwestia szerokiego i kompleksowego wsparcia dla tych niezwykłych Rodziców, którzy pomimo trudności urodzili i każdego dnia walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci" - stwierdził.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ana (gość)

  Jeśli wszystkich traktować równo, to osoba ktora uległa wypadkowi i została kaleką powinna zostać poddana eutanazji. Przecież jest chora. Pamiętaj w każdej chwili możesz stać się taką osobą.

  20.04.2020 16:45
 • Sis (gość)

  równie dobrze możemy zapytać najważniejszego kota w Polsce. Jaki to autorytet żeby się sugerować niby jego zdaniem ???

  20.04.2020 16:36
 • Agnieszka (gość)

  A to jest bardzo ciekawe! Co się stanie z kolegami i koleżankami z WTZ którzy mają zespół Downa! ♥️♥️♥️😍😍😍😍😃😃😃😄😄

  20.04.2020 16:31
 • T (gość)

  Brawo! Popieram - cenię sobie podejście z refleksją do tematu. Dzieci obdarzone miłością, zawsze będą szczęśliwe. Tylko osoby ograniczone zaburzają ich myślenie o sobie. Są wartościowymi ludźmi jak każdy z nas. Uważam, że wąskie myślenie jest większą wadą niż ta choroba.

  20.04.2020 16:22
 • Super, ale gdyby rodzice niepełnosprawnych dzieci (gość)

  Zdecydowali się na aborcję, to nikt nikomu nie musiałby pomagać. Ci rodzice w przyszłości mogliby mieć zdrowe dzieci, nie musieliby się martwić o ich rozwój oraz co się z nimi stanie po śmierci. Zapewne obowiązek spadnie na rodzinę, która tego nie chce. Dziecko niepełnosprawne nie będzie mieć łatwego startu w życiu, jeżeli w ogóle będzie jakiej mieć. Łatwo się wypowiadać o tym, jak piękne jest wychowywać upośledzone dziecko, kiedy takiego się nie ma oraz ma się do czynienia z takimi niewielką ilość czasu. Nie wyobrażam sobie poświęcić całego życia na wychowywanie dziecka, które i tak zawsze będzie do tyłu, i tak będzie mieć trudności z najprostszymi czynnościami. Wiele ludzie rodząc takie dzieci 'Bo tak Bozia przykazała' nie wie jak je wychowywać, przez co dziecko kompletnie nie ma żadnego pojęcia o życiu, podstawowych zasadach, co jest dobre, a co złe. Myślę, że gdyby dzieci na zdjęciu się nigdy nie urodziły, to Pan Tomasz byłby w zupełnie innym, pewnie ciekawszym miejscu i nie miałby pojęcia, że mógłby takie zdjęcie robić, więc proszę tu nie mówić 'Co by było gdyby' ;)

  20.04.2020 16:12
 • Ciekawe jakby się zachował gdyby sam miał takie dziecko (gość)

  A

  20.04.2020 16:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×