"Q-Force". Miało być wspierająco, wyszło obraźliwie. Społeczność LGBT+ oburzona zwiastunem nowego serialu Netfliksa!

W czasie trwającego Miesiąca Dumy Netflix na wiele różnych sposobów stara się okazać wsparcie społeczności LGBT+. Jedną z takich okazji była publikacja zwiastunu nowego serialu o przygodach grupy nieheteronormatywnych bohaterów, jednak trailer okazał się być... kompletną klapą!

Multimedia

Kontrowersje wokół serialu "Q-Force"

23 czerwca na oficjalnym koncie Netfliksa na YouTube pojawił się zwiastun nowego serialu animowanego "Q-Force". Produkcja ma być wyjątkowa między innymi ze względu na to, że wszyscy główni bohaterowie będą należeć do społeczności LGBT+. Najprawdopodobniej zamiarem twórców było okazanie wsparcia członkom społeczności oraz zwiększenie ich widoczności w ramach produkcji dostępnych na platformie, dlatego też zwiastun został opublikowany w czasie trwania Miesiąca Dumy. Niestety, sądząc po fragmentach prezentowanych w trailerze, serial będzie stanowił raczej środek umacniania najbardziej obraźliwych i szkodliwych stereotypów.

Okropne wieści dla fanów serialu!Zobacz więcej

Jak łatwo się domyślić, treść zwiastuna wywołała spore oburzenie i kontrowersje. Bezpośrednim dowodem są oceny klipu w serwisie YouTube, gdzie zgromadził odpowiednio 52 tysiące "łapek w dół" przy zaledwie 5,8 tysiąca pozytywnych ocen. Od negatywnych ocen roi się również w komentarzach, gdzie możemy przeczytać między innymi:

"Łapki w dół" nie są homofobiczne, dosłownie wszyscy się zgadzają, że to [zwiastun] jest okropne

To tak jakby wzięli wszystkie najbardziej obraźliwe stereotypy i wrzucili je do blendera. Dobra robota Netflix 👍 Wszyscy tego nienawidzą

To będzie bardzo zabawne, zobaczyć jak robią sami z siebie głupków

"Q-Force" - o serialu

Steve Maryweather, czyli agent Mary, był kiedyś złotym chłopakiem Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej (AIA). Potem jednak ujawnił, że jest gejem. Nie mogąc go zwolnić, agencja wysłała go do West Hollywood, licząc na to, że zniknie jej z oczu na dobre. Zamiast tego Steve zebrał oddział nieprzystosowanych geniuszy LGBTQ+. Oprócz Mary w ekipie Q-Force znaleźli się: zdolna mechanik Deb, mistrz przebieranek Twink oraz hakerka Stat.

Netflix ponownie współpracuje z Harlanem Cobenem!Zobacz więcej

Po dziesięciu latach oczekiwania na pierwszą oficjalną misję Mary postanawia udowodnić agencji, która odwróciła się do niego plecami, że popełniła błąd i namawia ekipę Q-Force do buntu. Gdy udaje jej się rozwiązać pierwszą sprawę — na własnych warunkach — AIA niechętnie przyznaje nietypowym szpiegom oficjalny status aktywnych tajnych agentów terenowych. Gdzie jest haczyk? Q-Force musi przyjąć w swoje szeregi nowego członka — heteroseksualnego agenta Bucka.

Premiera serialu "Q-Force" już 2 września, wyłącznie na Netfliksie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ktoś (gość)

    No to po łapkach w dół. Już wszystko zablokowało YouTube. Teraz już będzie tylko błoga miłość, bez nienawiści, hejtu. Niepochlebne komentarze się usunie. Pytanie jak zaczną twórcom spadać wyswietlemia, przecież to też wyraz hejtu. Czy nas będą zmuszać do oglądania, żeby ktoś nie poczuł się urażony?

    02.07.2021 11:50
  • Władca cipeczek (gość)

    Netflixa może zrozumie żeby nie wpierdalać kobiet do męskich rol , czarnych , pedałów i lesbijki gdzie się da . Dobrze Netflix pro tolerancyjność niech cie zje

    01.07.2021 14:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×