"R. Kelly: jego wszystkie ofiary". Szokująca historia gwiazdora r&b od 7 lutego na Lifetime!

Telewizja Lifetime pokaże serial dokumentalny "R. Kelly: jego wszystkie ofiary" (org. Surviving R. Kelly). Program poświęcony historii jednego z najsłynniejszych piosenkarzy R&B jest obecnie jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń telewizyjnych i społecznych w USA w 2019 roku.

Multimedia

"R. Kelly: jego wszystkie ofiary" odcinek 1. w czwartek, 7.02.2019 o godz. 22:00 na Lifetime! - sprawdź program tv

R. Kelly zasłynął w latach 90. XX wieku dzięki swojemu niepowtarzalnemu brzmieniu. Jego pierwszy album wydany z zespołem Public Announcement Born Into the '90s szybko uzyskał status płyty platynowej, a piosenka "I Believe I Can Fly" z 1996 roku, promująca film "Kosmiczny mecz", poszybowała na szczyty list przebojów w kilkunastu krajach na świecie i stała się najbardziej rozpoznawalnym hitem amerykańskiego wokalisty. Jednak popularność R. Kelly’emu przyniosły nie tylko dokonania muzyczne – cieniem na jego karierze kładą się zarzuty przestępstw na tle seksualnym i pedofilii. Pomimo obciążających go dowodów i zeznań licznych świadków na przestrzeni wielu lat, R. Kelly do dziś nie usłyszał wyroku skazującego. Po raz pierwszy w historii w dokumencie telewizji Lifetime osoby z bliskiego otoczenia muzyka zgodziły się porozmawiać przed kamerą o tym, czego były świadkami.

W serialu przedstawiono wypowiedzi ofiar artysty, a także osób, które doświadczyły lub były świadkami jego zachowań. Wśród nich znaleźli się aktywistka Tarana Burke, piosenkarz John Legend, prezenterka telewizyjna Wendy Williams, piosenkarka Sparkle, a także była żona muzyka Andrea Kelly, była dziewczyna Kitti Jones oraz jego bracia Bruce i Carey Kelly. Widzowie po raz pierwszy mają możliwość poznania ich przejmujących historii. Podają oni nowe fakty świadczące o tym, że R. Kelly dopuszczał się aktów przemocy seksualnej, psychicznej i fizycznej wobec nieletnich Afroamerykanek.

Serial "R. Kelly: jego wszystkie ofiary" zrealizowały firmy Bunim-Murray Productions (BMP) oraz Kreativ, a producentami są Dream Hampton, Tamara Simmons, Joel Karlsberg i Jesse Daniels. Polska premiera dokumentu w czwartek, 7 lutego. Kolejne odcinki zostaną wyemitowane o tej samej porze 28/02, 7/03, 14/03, 21/03 i 28/03.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×