"Rachel wychodzi za mąż" w Zone Europa

W rodzinnym domu Rachel trwają wielkie przygotowania do jej wesela. Zakłóca je powrót jej siostry Kym z kliniki odwykowej.

Multimedia

Radosna atmosfera spowodowana zbliżającą się uroczystością sprawia, że Kym czuje się coraz bardziej smutna i osamotniona. Czy da się przywrócić radosną atmosferę ślubu? Odpowiedź na to pytanie w niedzielę 21 października o godzinie 22.25 oraz w środę 31 października o godzinie 21.45 na kanale Zone Europa - w filmie "Rachel wychodzi za mąż".

Kym (Anne Hathaway), która powraca do rodzinnego domu, nie jest w najlepszej formie. Powoli wylewają się z niej ukryte urazy, dopadają demony przeszłości. Kym zaczyna obrażać gości weselnych, zachowuje się nieznośnie. Okazuje się, że rodzina, pozornie zżyta i kochająca, skrywa wiele niewygodnych tajemnic z przeszłości. Wesele powoli zamienia się w rodzinną psychodramę.

Film Demme’a to wnikliwy, pogłębiony psychologicznie portret rodziny, która w dniach szczęścia musi stawić czoła złym wspomnieniom. Napięcia między członkami familii narastają z każdą chwilą, zadawnione urazy są silniejsze niż pragnienie bliskości. Katharsis jest trudne do osiągnięcia, lecz nie niemożliwe. "Rachel wychodzi za mąż" to gorzki film o uczuciach, sile rodzinnych więzów, a także niemożliwości wyjścia poza własne słabości.

Jonathan Demme to uznany amerykański twórca, autor takich filmów jak "Dzika namiętność" czy "Milczenie owiec". Kręcąc "Rachel wychodzi za mąż" nie krył inspiracji Dogmą 95. Kamera, często prowadzona z ręki, towarzyszy bohaterom, przywodząc na myśl estetykę paradokumentu. Widz ma wrażenie podglądania prawdziwego, nieupozowanego życia. Efekt autentyczności to także zasługa aktorów. Rewelacyjnie wypada, zdobywczyni wielu nagród za rolę Kym, Anne Hathaway. Nie ustępuje jej klasą Rosemarie DeWitt jako Rachel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×