"Radioactive". Amazon będzie współfinansował film o Marii Curie-Skłodowskiej!

Amazon Prime Video będzie współfinansował film "Radioactive" o życiu i pracy Marii Curie-Skłodowskiej. Kto wystąpi w głównej roli? Co wiemy o tej produkcji?

Multimedia

Trwają prace nad filmem o polskiej laureatce Nobla, Marii Skłodowskiej-Curie. W roli głównej zobaczymy Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna"). Jak poinformował właśnie serwis Variety, Amazon Prime Video będzie współfinansował film realizowany przez Studiocana. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się już w Budapeszcie.

Wystawna biografia polskiej noblistki z Karoliną Gruszką już na VOD [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Film reżyseruje Marjane Satrapi. Scenariusz napisał Jack Thorne na podstawie powieści graficznej "Radioactive: Marie and Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout autorstwa Lauren Redniss". Za produkcję odpowiadają Tim Bevan, Eric Fellner i Paul Webster.

To nie będzie kolejna biografia niesamowitej kobiety. Film opowie o historii promieniowania od pierwszego odkrycia aż do naszych dni, o ludzkiej stronie państwa Curie i o tym, jak ich odkrycie wpłynęło na świat - powiedziała reżyserka.

Przypominamy, że historia polskiej noblistki została również ukazana w międzynarodowej koprodukcji „Maria Skłodowska-Curie” z Karoliną Gruszką w roli głównej. Światowa premiera filmu „Maria Skłodowska-Curie” odbyła się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. W listopadzie 2016 obraz znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage. Natomiast 20 stycznia 2017 został uhonorowany najważniejszymi niemieckimi nagrodami filmowymi – Bavarian Film Awards – za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.

Zobacz galerię

Uczona, noblistka, kobieta. W paryskim Panteonie otwarto wystawę poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×