fot. materiały prasowe
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[13/16]

Ranking seriali. "Gra o tron" czy "Breaking Bad"- jakie są najlepsze seriale XXI wieku? [RANKING]

3. "House of Cards"

Władza i ambicja, czyli to, co rządzi Ameryką. Przez pięć sezonów głównym bohaterem serialu jest Francis Underwood - polityk, który pociąga za sznurki w politycznym teatrze: władczy, zniewalający, z charyzmą, idący po trupach do celu. Wspólnie z żoną Claire, która ma nie mniejsze aspiracje niż on sam, nie cofną się przed niczym, aby utrzymać się na szczycie.

W 2013 roku "House of Cards" stał się pierwszym oryginalnym serialem internetowym, który nominowano do nagrody Primetime Emmy Awards w najważniejszych kategoriach. Serial otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za "Wybitną reżyserię serialu dramatycznego". Polityczna produkcja ma na swoim koncie również 6 nominacji i 2 Złote Globy.

Przed nami jeszcze szósty i ostatni już sezon "House of Cards", który będzie definitywnym zamknięciem historii państwa Underwoodów. Na pierwszy plan zostanie wysunięta postać Robin Wright, czyli Claire Underwood. Wciąż nie wiadomo, co stanie się z postacią Franka Underwooda, w którego wcielał się Kevin Spacey. W związku z aferą dotyczącą molestowania seksualnego Netflix zerwał wszelką współpracę z aktorem.

[13/16] Ranking seriali. "Gra o tron" czy "Breaking Bad"- jakie są najlepsze seriale XXI wieku? [RANKING]


×