„[REC] 4: Apokalipsa” nowym królem polskiego Halloween

Zgodnie z tradycją Halloween początek listopada przyniósł w kinach wielkie starcia na horrorystycznym szczycie. W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą zmagań o serca i dusze kinomanów został film „[REC] 4: Apokalipsa” – wyczekiwany finał najsłynniejszego cyklu europejskiego kina grozy.

Multimedia

Nowy „Rec” okazał się nie tylko najchętniej oglądanym horrorem, ale też najpopularniejszym zagranicznym obrazem weekendu w Polsce. W drodze na podium box office’u hiszpańskie zombie pożarły m.in. pokazującego „Rogi” Daniela Radcliffe’a, „Diabelską planszę Ouija” i samego Draculę! A zatem, cytując twórców serii: „najlepsze zostało na koniec!”.

„[REC] 4: Apokalipsa” to powrót do krwawych korzeni serii i zwieńczenie cyklu, który w 2007 roku rozsławił na świecie hiszpańskie horrory. Angela Vidal, młoda dziennikarka, której kamera towarzyszyła barcelońskim strażakom w pierwszej części filmu, jako jedyna cudem przeżyła koszmar, jaki rozegrał się w kamienicy zainfekowanej śmiercionośnym wirusem.

CZYTAJ TAKŻE: SEKSOWNA POGROMCZYNI ZOMBIE NA POLSKIM PLAKACIE [REC]4: APOKALIPSA POLSKI ZWIASTUN HORRORU "[REC] 4: APOKALIPSA", CZYLI ZOMNIE NA POKŁADZIE STATKU-WIDMO! [WIDEO]

Nadszedł czas, aby cała prawda stojąca za cyklem „Rec” wreszcie wyszła na jaw. Dowiemy się, jaka jest prawdziwa natura zła, które przybrało postać wirusa. Odkryjemy jego pochodzenie i pełne spektrum działania. „[REC] 4: Apokalipsa” to punkt kulminacyjny serii, a jednocześnie jej ostatni rozdział. Rozwiązanie zagadki objawi się w nowej, niespotykanej formie. To wycieczka w nieznane rejony horroru, ale z zachowaniem charakterystycznych elementów serii: poczucia lęku, cierpienia, klaustrofobii… Pożegnalna uczta ze wszystkimi składnikami, które lubimy najbardziej oraz szczyptą całkiem nowych przypraw… To okazja, której nie możecie przegapić!” – zachęca reżyser filmu, Jaume Balagueró.

Ewakuowana przez wojsko kobieta, trafia do tajnego ośrodka badawczego zlokalizowanego na pokładzie starego tankowca. W miejscu oddalonym o mile od lądu ma zostać poddana obserwacji i kwarantannie. Kiedy wirus znów wyrywa się spod kontroli, Angela podejmuje desperacką walkę o przetrwanie. Dobrze wie, że jeśli zakażeni zdołają opuścić bazę, infekcja rozleje się na cały świat.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×