Recenzja

"Powrót" [RECENZJA]. Tania publicystyka i schematyczne rozwiązania, czyli szansa na dobre kino o ponownej wiktymizacji ofiar wykorzystywania seksualnego zmarnowana

Magdalena Łazarkiewicz na kilka lat zniknęła z kina fabularnego. Jej ostatnia fabuła pt. "Maraton tańca" swoją premierę miała w 2011 roku. W międzyczasie autorka realizowała dla TVP misyjny serial "Głęboka woda" i to właśnie podczas pracy nad tą produkcją trafiła na sprawę, która stała się kanwą scenariusza "Powrotu". Szkoda tylko, że nie jest to udany powrót.

06.04.2019Recenzja

"Shazam!" [RECENZJA]. Batman i Superman mogą wrócić na bazar handlować ciuchami ze swoim logo, ponieważ miasta pilnuje nowy superbohater!

Gdyby jakiegoś zatwardziałego fana produkcji DC wyreżyserowanych przez Zacka Snydera poddać hibernacji i od razu po przebudzeniu puścić mu najpierw "Aquamana" a następnie "Shazam!", to jestem przekonany, że będziemy mieli do czynienia ze zgonem na miejscu. Czyżby włodarze DC w końcu znaleźli receptę na bolączkę swojego niedopracowanego uniwersum?

05.04.2019Recenzja

"Szóstka" [RECENZJA]. Prawdziwe ludzkie dramaty w serialu TVN? Jak prezentuje się serial Kingi Dębskiej o łańcuchowym przeszczepie nerki? Lepszy niż "Diagnoza"?

Bałem się nowego serialu TVN. W końcu ileż można oglądać ten sam glamour i kolejne takie same produkcje, w których zmieniają się jedynie tytuły i obsada. Przestraszyłem się jeszcze bardziej, gdy podczas premiery na scenę wszedł Edward Miszczak i zaznaczył, że "Szóstka" nie wygląda jak typowy serial TVN. Wówczas zapaliła mi się w głowie lampka, ale po projekcji dwóch pierwszych odcinków uspokoiłem się. "Szóstka" prezentuje się naprawdę dobrze.

31.03.2019Recenzja

"Ciemno, prawie noc" [RECENZJA]. Chaos oraz przerost formy nad treścią, czyli rozczarowująca ekranizacja powieści Joanny Bator

Borys Lankosz w 2009 roku, gdy zaprezentował "Rewers", został okrzyknięty nadzieją polskiego kina. Zachwytom, co słuszne, nie było końca. Jego drugi film, "Ziarno prawdy" z 2015 roku, został już chłodniej przyjęty, jednak wciąż było coś ujmującego w tym dziele. Trzeci film Lankosza, będący adaptacją powieści Joanny Bator pt. "Ciemno, prawie noc" podzieli publiczność...

23.03.2019Recenzja

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×