Recenzja

"Solid Gold" [RECENZJA]. Powstał film o aferze Amber Gold? Oceniamy jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów tego roku!

"Solid Gold" Jacka Bromskiego było najgłośniejszym filmem tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni. Niestety nie z powodu wysokiego poziomu artystycznego, lecz skandalu; najpierw, na wniosek TVP będącej koproducentem obrazu, wycofano go z konkursu głównego, aby na koniec imprezy reżyser zerwał umowę z Telewizją Polską i w ostatniej chwili wprowadził produkcję ponownie do konkursu. O co cały ten raban?

30.11.2019Recenzja

"Kwas" [RECENZJA]. Nie dotykaj narkotyków, bo cię zmiotą z planszy, czyli wstrząsający i autentyczny portet zagłaskanego pokolenia

"Kwas" to jeden z najgłośniejszych rosyjskich filmów ostatnich lat. Brawurowy reżyserski debiut młodego, urodzonego w 1992 roku, aktora Aleksandra Gorczilina to wstrząsający i autentyczny portret zagłaskanego pokolenia, które nie ma o co walczyć i po co żyć. Wszystko podano im pod nos. Odkrycie tegorocznego Berlinale zawitało do Polski za sprawą festiwalu Sputnik nad Polską.

28.11.2019Recenzja

"Supernova" [RECENZJA]. Wstrząsający i autentyczny obraz Polski w świetnym debiucie Bartosza Kruhlika! Mocniejszy od filmów Vegi?

Patryk Vega zapowiadał, że jego "Polityka" wstrząśnie Polską i kompletnie zmieni polityczne nastroje w kraju, a tymczasem otrzymaliśmy sklejkę czerstwych memów. Bartosz Kruhlik za to nie rzucał żadnymi obietnicami, natomiast jego film "Supernova" - z polityką na drugim planie - to wstrząsający i autentyczny obraz Polski. O tym filmie będzie się mówiło jako o wydarzeniu 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

23.11.2019Recenzja

"Proceder" [RECENZJA]. Film o Chadzie lepszy od "Jesteś Bogiem"? Małgorzata Kożuchowska w najlepszej roli od lat!

Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych swoją premierę miał "Proceder", film opowiadający o życiu Chady, jednego z najpopularniejszych polskich raperów, który zmarł w marcu 2018 roku. Gdy film pojawi się w kinach, to nie będzie miał łatwo, bo będzie musiał zmierzyć się z dużymi oczekiwaniami fanów rapu. Wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

15.11.2019Recenzja

"Ziuk. Młody Piłsudski" [RECENZJA]. Nuda i morze kiczu. Co jest nie tak z nowym serialem TVP?

Odcinek specjalny serialu "Ziuk. Młody Piłsudski", będący niejako sklejką dwóch pierwszych regularnych epizodów, miał być prawdziwą bombą Telewizji Polskiej na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna - "Ziuk. Młody Piłsudski" to zaledwie kapiszon. Sprawdźcie naszą recenzję serialu "Ziuk. Młody Piłsudski".

11.11.2019Młody Piłsudski

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×