"Repetytorium Maturzysty". Ida Nowakowska i Aleksander Sikora pomogą maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości!

Na antenie TVP HD można już oglądać program "Repetytorium Maturzysty". Gospodarzami audycji zostali Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, którzy pomogą maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości!

Multimedia

"Repetytorium maturzysty" od 4 maja w TVP HD

Ida Nowakowska i Aleksander Sikora matury mają już za sobą. Prezenterka ukończyła Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie a prezenter jest absolwentem XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Świetne wyniki w nauce zapewniły obojgu miejsca na prestiżowych uczelniach w kraju i zagranicą. Ida Nowakowska ukończyła kierunek aktorstwa na elitarnym Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W tym samym czasie, na UCLA, studiowała również na Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją Relacje Międzynarodowe. Aleksander Sikora ukończył biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista ds. zarządzania w turystyce.

Telewizja Polska startuje z cyklem audycji dedykowanych maturzystom. Będzie jak "Szkoła z TVP"?Zobacz więcej

W nowym cyklu TVP „Repetytorium Maturzysty” Ida Nowakowska i Aleksander Sikora są łącznikami pomiędzy uczniami a nauczycielami prowadzącymi audycje powtórzeniowe wybranych zagadnień z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Cykl edukacyjny „Repetytorium Maturzysty” to 70-minutowe audycje emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 10:20 w TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka). Lekcje prowadzą nauczyciele z renomowanych warszawskich liceów. W „Repetytorium Maturzysty” występują także psychologowie oraz trenerzy rozwoju osobistego, którzy poradzą, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału.

Cykl powtórzeniowy jest tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną. Na antenach TVP cały czas emitowana jest Szkoła z TVP w odświeżonej formie dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura.

„Repetytorium Maturzysty” codziennie od 4 maja 2020 r. o godzinie 10:20 w TVP HD. Powtórki w TVP Rozrywka o godzinie 18:00. Lekcje dostępne także na VOD.TVP.PL.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • eryka (gość)

  Program ciekawy , zobaczyłam jeden odcinek ,prowadzący sympatyczni ,bardzo ich lubię z telewizji śniadaniowej. Myślę ze większość maturzystów chetnie będzie oglądać.

  06.05.2020 18:44
 • gaga (gość)

  Ciekawa alternatywa dla znudzonych dzieciaków przed telewizorami. Oni już są tak znudzeni kwarantanną, że są aż tak bardzo rządni wiedzy! :)

  05.05.2020 22:48
 • Sonia (gość)

  Tvp tworząc repetytorium maturzysty widać, że korzystało ze swojego doświadczenia na programach dla młodszych :) ale to dobrze, bo tutaj od początku jest dobrze i miło się to ogląda, jak to stwierdziła córka

  05.05.2020 20:15

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×