Resident Evil - film, recenzja, opinie, ocena

Niedaleka przyszłość. Korporacja Umbrella jest największym dostawcą leków, ale również przeróżnych technologii komputerowych.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

W swoim tajnym, ściśle strzeżonym podziemnym laboratorium prowadzi także badania nad groźnymi wirusami bojowymi. Kiedy jeden z nich wymyka się spod kontroli i przedostaje się do wentylacji, centralny komputer korporacji nazwany Czerwoną Królową, odizolowuje laboratorium skazując tym samym wszystkich, którzy pozostali wewnątrz na śmierć. Jednocześnie zostaje wezwany oddział komandosów, wśród których znajduje się Alice (Milla Jovovich), czasowo pozbawiona pamięci agentka do zadań specjalnych, która dokładnie wie, co wydarzyło. Ich zadaniem jest wejść do laboratorium, spenetrować je, nie dopuścić, aby wirus wydostał się na zewnątrz i ostatecznie go zlikwidować. Jednak misja okazuje się krańcowo niebezpieczna, gdyż zainfekowani w laboratorium ludzie nie zginęli, lecz zmienili się w krwiożercze zombie, które atakują komandosów. Co gorsza, nie mogą także liczyć na pomoc Czerwonej Królowej...

Gry komputerowe coraz częściej stają się inspiracją dla filmów - tak wcześniej było z serią "Larą Croft", tak jest obecnie z serią "Resident Evil". "Lara Croft" skończyła się po dwóch filmach, nikt nie myśli natomiast o rezygnacji z serii "Resident Evil", której szósta część wejdzie na ekrany za pół roku, 11 września 2014 roku.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×