"Resident Evil". Netflix ujawnia szczegóły serialu inspirowanego kultową serią gier komputerowych! Reżyserka "The Walking Dead" w ekipie!

To już pewne! Netflix potwierdził produkcję nowego serialu "Resident Evil", który będzie inspirowany kultową serią gier komputerowych! Szczegóły projektu zostały własnie ujawnione. Co już wiadomo?

Multimedia

Serial fabularny na podstawie kultowej serii gier komputerowych firmy Capcom "Resident Evil" trafi do serwisu Netflix. Wiadomo już, że akcja będzie toczyć się w dwóch liniach czasowych.

W pierwszej czternastoletnie siostry Jade i Billie Wesker trafiają do New Raccoon City. Życie w wyfabrykowanym korpo mieście zostaje im narzucone akurat wtedy, gdy intensywnie przechodzą okres dojrzewania. Im dłużej przebywają w mieście, tym bardziej zdają sobie sprawę, że dzieje się nim coś podejrzanego, a ich ojciec może skrywać mroczne sekrety. Sekrety, które mogą doprowadzić do zniszczenia świata.

Netflix prezentuje zwiastun i ujawnia datę premiery nowego rozdziału antologii "Nawiedzony dom na wzgórzu"Zobacz więcej

Akcja drugiej linii czasowej dzieje się ponad dziesięć lat później. Na Ziemi pozostało mniej niż piętnaście milionów ludzi i ponad sześć miliardów potworów — ludzi i zwierząt zarażonych wirusem T. Jade, teraz w wieku trzydziestu lat, walczy o przetrwanie w nowym świecie, prześladowana przez sekrety z przeszłości dotyczące jej siostry, ojca i niej samej.

"Resident Evil" to moja ulubiona gra. Jestem bardzo podekscytowany możliwością napisania nowego rozdziału w tej niesamowitej historii i pokazania pierwszego serialu "Resident Evil" użytkownikom Netflix z całego świata. Znajdzie się tu coś dla każdego fana "Resident Evil" oraz dla osób, które dopiero poznają serię. Spotkamy wielu starych znajomych, ale także pewne (krwiożercze i szalone) stworzenia, których nikt jeszcze nie widział.

Netflix zamówił 8 godzinnych odcinków "Resident Evil". Showrunnerem produkcji został Andrew Dabb ("Nie z tego świata"). Bronwen Hughes, która pracowała przy "The Walking Dead", "13 powodach" czy "Breaking Bad" będzie reżyserem i producentem wykonawczym pierwszych dwóch odcinków.

Na razie nie wiadomo, kiedy serial "Resident Evil" trafi do biblioteki Netfliksa.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×