"Reytan. Druga strona drzwi". Opowieść o ostatnich latach życia Tadeusza Reytana w Teatrze TV! [KIEDY PREMIERA, ZDJĘCIA]

W poniedziałek (8 października) TVP1 zaprasza na premierowy spektakl Teatru Telewizji "Reytan. Druga strona drzwi". Dramat Jakuba Pączka i Piotra Derewendy to opowieść o siedmiu ostatnich latach życia Tadeusza Reytana: od chwili jego heroicznego protestu w trakcie Sejmu Rozbiorowego, do momentu, gdy w obłąkaniu popełnia samobójstwo w wieku zaledwie 38 lat.

Multimedia

"REYTAN - DRUGA STRONA DRZWI" - PREMIERA W PONIEDZIAŁEK, 8 PAŹDZIERNIKA, O GODZINIE 21:00 NA ANTENIE TVP1

Postać Tadeusza Reytana, mimo iż powszechnie znana jako symbol protestu, naprawdę pozostaje owiana tajemnicą. Autorzy spektaklu chcą zmierzyć się z jego legendą. Opowiadają o dramacie człowieka próbującego powstrzymać lawinę historii, która doprowadziła najpierw do pierwszego, a w konsekwencji także i do kolejnych rozbiorów Polski.

"Reytan. Druga strona drzwi" to opowieść o siedmiu ostatnich latach życia Tadeusza Reytana, od chwili heroicznego protestu przeciwko rozbiorom do śmierci. Reytan, upamiętniony przez Matejkę na słynnym obrazie, był patriotą, który na szali postawił swój majątek i zdrowie, a także życie.

Dagmara Kaźmierska zagra w nowym filmie Patryka Vegi! W kogo wcieli się "Królowa życia" z TTV? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Próbował powstrzymać zdarzenia, które doprowadziły do zniknięcia Polski z mapy Europy. Poniósł jednak porażkę. W wieku 38 lat popełnił samobójstwo. Dramat ukazuje go jako człowieka uczciwego i honorowego, który został postawiony w skrajnie trudnej sytuacji i musiał podjąć drastyczne decyzje.

W obsadzie spektaklu znaleźli się Mirosław Haniszewski (Tadeusz Reytan), Grzegorz Mikołajczyk (Samuel Korsak), Wojciech Czerwiński (Stanisław Bohuszewicz), Sambor Czarnota (Otto Magnus von Stackelberg), Paweł Deląg (Stanisław August Poniatowski), Cezary Kosiński (Adam Poniński), Agnieszka Podsiadlik (Marianna Reytan), Antoni Ostrouch (Ksiądz), Andrzej Mastalerz (Franciszek Ryx), Rafał Jędrzejczyk (Stanisław Łętowski), Magdalena Woleńska (Izabela, ukochana Reytana ) i Wojan Trocki. Za reżyserię widowiska odpowiada Jakub Pączek.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×