Robert Makłowicz - kariera, rodzina, życie prywatne. Kim są jego synowie?

Dziennikarz, pisarz, publicysta, podróżnik i youtuber - Robert Makłowicz jest prawdopodobnie najbardziej znanym polskim krytykiem kulinarnym. Przez 20 lat gościł na małym ekranie ze swoimi programami, a dopiero niedawno dowiedzieliśmy się co nieco o jego żonie. Teraz przyszła pora na dzieci!

Multimedia

Robert Makłowicz - dzieci

Robert Makłowicz zyskał ogromną popularność dzięki realizacji swoich programów kulinarnych, łączących podróże i opowieści o historycznym tle prezentowanych potraw z gotowaniem na ekranie, na oczach mieszkańców odwiedzanej miejscowości i naszych. Po 20 latach nastąpił nagły i niespodziewany koniec kariery dziennikarza w Telewizji Polskiej.

W 2017 roku TVP zrezygnowała z programu "Makłowicz w podróży", gdy krytyk kulinarny zarzucił stacji zmanipulowanie jego wypowiedzi. Została ona wyrwana z kontekstu i wykorzystana bez jego wiedzy do promocji wiosennej ramówki publicznej stacji. Jej bohaterami byli prezenterzy „Wiadomości” - Krzysztof Ziemiec, Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Zacytowane przez TVP zdanie brzmiało: "Smakuje wyłącznie słodko i doskonale".

Od marca 2020 roku dziennikarz prowadzi autorski kanał na YouTube, gdzie publikuje filmy o tematyce kulinarnej i historycznej. Od października tego samego roku prowadzi w internetowej rozgłośni Newonce.radio autorską audycję muzyczną "Od punk rocka do Bartóka".

Robert Makłowicz posiadał dwa domy za granicą - na Węgrzech i w Chorwacji. Pierwszy sprzedał, a w drugim spędza z żoną cztery miesiące w roku. Na półwyspie Pelješac w chorwackiej Dalmacji odpoczywa żeglując po Adriatyku i obmyślając scenariusze kolejnych programów.

Kim jest i czym zajmuje się żona słynnego kucharza? Zobaczcie, jak wygląda!Zobacz więcej

Ma dwóch synów:

Starszy Mikołaj, który za rok będzie miał 30 lat, skończył szkołę hotelarsko-gastronomiczną w Szwajcarii. Ale bardziej interesuje się winem i jest dyplomowanym sommelierem. Natomiast młodszy Ferdynand studiuje prawo, ale obu kulinaria nie są obce - wyznał tygodnikowi "Świat i ludzie".

Skoro kulinaria nie są im obce, może przyszłość z nimi związana jest im po prostu pisana...?

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Omar (gość)

    Wspaniały człowiek. Jego programy kulinarne naprawdę świetne. Tak trzymać Panie Robercie.

    20.07.2021 11:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×