Robert Makłowicz kiedyś i dziś. Oto jak na początku swojej drogi wyglądał najsłynniejszy podróżnik kulinarny!

Robert Makłowicz - tego nazwiska nie trzeba nikomu przedstawiać. Najsłynniejszy polski dziennikarz, podróżnik i krytyk kulinarny cieszy się ogromną sympatią widzów. Od lat tworzy programy, w których przybliża zarówno kuchnię, jak i historię oraz kulturę regionu, w którym przebywa wraz ze swoją ekipą filmową. Towarzyszy nam od dekad! Jak zmieniał się Robert Makłowicz? Zobacz, jak wyglądał na początku swojej kulinarnej drogi!

Multimedia

Robert Makłowicz kiedyś i dziś. Tak zmieniał się słynny dziennikarz i podróżnik kulinarny

Robert Makłowicz urodził się 12 sierpnia 1963 r. w Krakowie w rodzinie o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Ma młodszą siostrę, Dominikę. W młodości Robert Makłowicz zdecydował się wyprowadzić z Polski. Na przełomie 1989-1990 r. mieszkał w Wielkiej Brytanii, pracując jako robotnik w Kingston upon Thames. To właśnie wtedy zaczął „nasiąkać” różnymi kuchniami świata. Po powrocie do ojczyzny zdecydował się obrać drogę krytyka kulinarnego.

Czego nie wiemy o Robercie Makłowiczu?Zobacz więcej

Robert Makłowicz: krytyk, dziennikarz, podróżnik

Robert Makłowicz pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji Gazety Wyborczej, w której publikował swoje felietony od 1993 r. W 1998 r. został gospodarzem niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", które emitowane były przez Telewizję Polską, zaś w latach 2002-2005 współpracował z tygodnikiem „Wprost”. Później Makłowicz nawiązał współpracę z "Newsweek Polska" oraz pisał dla „Przekroju”. Swoje felietony i książki wielokrotnie pisał wspólnie z Piotrem Bikontem.

Robert Makłowicz od lat wyróżnia się na tle pozostałych krytyków. Jego styl prowadzenia programów, wypowiedzi okraszone licznymi anegdotami, metaforami oraz nawiązaniami do historii i sztuki mają taki skutek, że jego grono fanów powiększa się z roku na rok. Te wtrącenia nie powinny nikogo dziwić - Makłowicz studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim prawo, a następnie historię. Makłowicz cieszy się także niezwykłą pozycją w polskim show-biznesie - jest pozytywnie postrzeganym przez niemalże wszystkich, bez względu na poglądy polityczne.

Mikołaj Makłowicz udowadnia, że niedaleko pada jabłko od jabłoni! Czym zajmuje się syn Roberta Makłowicza?Zobacz więcej

Robert Makłowicz - życie prywatne

Makłowicz, choć jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce osobowości telewizyjnych, słynie ze strzeżenia swojej prywatności. Dziennikarz i krytyk zawsze rozdzielał życie osobiste od zawodowego, unikając brylowania na ściankach i skandali. Robert Makłowicz od 1991 r. jest mężem producentki filmowej, Agnieszki Pogody. Para doczekała się dwóch synów - Mikołaja (ur. 1992 r.) oraz Ferdynanda (ur. 1996 r.).

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Kim jest i czym zajmuje się żona słynnego kucharza? Zobaczcie, jak wygląda!Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
 • dr Who (gość)

  Ferdynand Makłowicz? Synek Roberta, któremu uderza woda sodowa do głowy! Ale tak to jest gdy tatuś chroni go przed światem, a ten jest brutalny! Ferdek! Ktoś sieje wiatr ten zbiera burze!!!

  09.12.2022 20:37
 • FrNek (gość)

  Z NIEGO DZIENNIKARZ ORAZ KUCHARZ JAK ZKOZIEJ DUPY SKRZYPCE 😭😭😭

  25.06.2022 10:44
 • alex (gość)

  Jaki z Makłowicza kucharz

  24.06.2022 18:13
 • Tonya Bailey (gość)

  Zarabianie co miesiąc dodatkowej pensji w domu ponad 15 000 USD, wykonując proste kopiowanie i wklejanie, takie jak praca online. Otrzymałem 18635 $ z tej łatwej pracy domowej i teraz dobrze zarabiam online, jak inni. Ta praca jest bardzo łatwa, a jej zarobki są świetne. Każdy może teraz łatwo zarobić dodatkową gotówkę online, po prostu podążając

  podana strona internetowa………........𝐰­𝐰­𝐰.𝐥­𝐢­𝐯­𝐞­𝐣­𝐨­𝐛­𝟐­𝟒­𝟕.𝐜­𝐨­𝐦

  23.06.2022 22:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×