Rocky Balboa ma 42 lata! Zobacz najlepsze momenty z filmów o Rockym! [GALERIA]

Sylvester Stallone powrócił na ekrany jako Rocky Balboa w 2016 roku. W filmie "Creed: Narodziny legendy" jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina jest mentorem dla młodego boksera. A 21 listopada 2018 r. minęły 42 lata od premiery pierwszego filmu o Rockym! Zobaczcie najlepsze momenty!

Multimedia

Rocky Balboa to jeden z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych bohaterów filmowych w historii kina. W postać tę Sylvester Stallone wcielił się po raz pierwszy w 1976 r., gdy na ekrany kin wszedł pierwszy film "Rocky". Kolejne części, w których historia Rocky'ego była kontynuowana wyszły w latach 1979, 1982, 1985, 1990 oraz - po długiej przerwie - 2006. W 2015 r. powstała kolejna odsłona, ale tym razem to nie Rocky jest głównym bohaterem.

"Creed: Narodziny legendy". Twarda bania i zaciśnięte pięściZobacz więcej

Sylvester Stallone i jego Rocky stali się postaciami kultowymi. Bohater filmowych historii to bokser, który początkowo walczy w podrzędnych klubach i ściąga długi dla gangstera Tony'ego Gazzo. Zaczął trenować boks w wieku piętnastu lat. Ojciec powtarzał mu bowiem: "Nie urodziłeś się z mózgiem, więc zacznij używać ciała". Urodził się we Włoszech, ale od 18. roku życia mieszka w Filadelfii. Przydomek "Włoski Ogier" ("The Italian Stallion") wymyślił podczas obiadu. Naprawdę ma na imię Robert, a pseudonim Rocky przyjął na cześć Rocky'ego Marciano.

Jedynym człowiekiem, który wierzy w Rocky'ego jest jego trener Mickey Goldmill (Burgess Meredit). W listopadzie 1975 r. mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed (Carl Weather) i jego promotorzy wpadli na pomysł, by zorganizować walkę pomiędzy mistrzem a zupełnie nieznanym bokserem. Od tego czasu życie Rocky'ego całkiem się zmieniło. Jednak to nie tylko boks jest tym, co daje mu szczęście. Miłość do Adrien (Talia Shire) - dziewczyny ze sklepu zoologicznego, napędza go i sprawia, że jako sportowiec i jako człowiek staje się coraz lepszy.

Najlepsze filmy o boksie [RANKING]Zobacz więcej

Oto najlepsze momenty z filmów o Rockym!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Patras (gość)

    Najlepsze filmy do dasz szacunek dla Rokiego

    21.11.2016 20:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×