"Ród smoka" kontynuuje niechlubną tradycję. Morderstwo na weselu w 5. odcinku to nie wszystko!

Piąty odcinek “Rodu smoka” kontynuuje niechlubną tradycję. Zdrad jest masa, są morderstwa, niespodziewane intrygi i cwane wybiegi. Streszczamy, co działo się w serialu. Obejrzyj całą galerię i poznaj szczegóły.

Multimedia

Oto, co wydarzyło się w 5. odcinku "Rodu Smoka".

Morderstwo Daemona Targaryena

Daemon po raz kolejny robi swoje i zaskakuje. Postanawia upozorować tragiczną śmierć swojej małżonki, lady Rheo. W rzeczywistości zwala kobietę z konia i zabija kamieniem. Cel bohatera jest prosty: zagrabić własności swej małżonki. Jego czyn nie pozostaje bez echa. Brat lady doskonale wie, co się stało i publicznie oskarża o to Daemona. Morderca nie przyznaje się jednak do czynu.

Serialowy Jon Snow ocenia nowy serial HBO Max. Co sądzi o prequelu "Gry o Tron"? Zobacz więcej

Alicent Hightower zostaje bez ojca

Po tym, jak król w poprzednim odcinku wygnał jej ojca, Alicent pozostaje bez sojuszników w zamku. Królowa poszukuje jakiegoś wsparcia dla siebie. Swego rodzaju doradcą staje się dla niej syn obecnego królewskiego doradcy.

Viserys osiąga porozumienie z lordem Corlysem

Król udaje się do lorda by rozwiązać kwestię małżeństwa swoich dzieci. Mężczyźni osiągają porozumienie. Rhaenyra ożeni się z jego synem. Kwestie sukcesji są jednak problematyczne. Mężczyźni uzgadniają, że jeśli pierwsze dziecko przyszłej władczyni będzie dziewczynką, Rhaenyra utrzyma władzę na Żelaznym Tronie. Jeśli będzie to mężczyzna, wtedy to on będzie władał, przedłużając tym samym ród lorda Corlysa.

Miguel Sapochnik żegna się z serialem! Do ekipy dołączy inny twórca związany z "Grą o Tron"Zobacz więcej

Królowa dowiaduje się o romansie Rhaenyry

Kłótnia młodej następczyni Żelaznego Tronu z sir Cristonem doprowadza do dramatycznego skutku. Rycerz zostaje wezwany przez Alicent do komnat i przekonany, że królowa odkryła prawdę, nieopatrznie przyznaje się do romansu. Informacja ta łamie serce dziewczyny, jej ojciec nie mylił się, a jego wyrzucenie było spowodowane kłamstwem Rhaenyry.

Król podupada na zdrowiu

Stan zdrowia Viserysa pogarsza się. Król nie jest w stanie powstrzymać słabości, coraz częściej krwawi i kaszle. Medycy zdają się być bezsilni wobec postępującemu zakażeniu. Wszystko to zaczęło się od zacięcia Żelaznym Tronem. Fani uniwersum Georga R.R. Martina z pewnością wiedzą, że jeśli władca zatnie się którymś z mieczy składających się na tron, umrze.

Czołówka serialu nawiązuje do "Gry o Tron". Ukryte w niej symbole - co dokładnie oznaczają?Zobacz więcej

Tragiczne wesele

Rhaenyra poślubia Laenora, syna lorda Corlysa. Uroczystości przerywa pojawienie się spóźnionej Alicent w zielonej sukni, kolor nie jest tu bez znaczenia. Wydaje się, że od tego momentu uczta przebiegnie pomyślnie. Niestety dochodzi do tragedii. Sir Criston atakuje w pewnym momencie kochanka Laenora i bije go tak długo, aż chłopak umiera. Wesele kończy się więc tragicznie, a zamiast uczty następuje pośpieszny ślub zakończony omdleniem Viserysa.

Zobacz całą galerię i dowiedz się, jak wyglądają w serialu te wszystkie dramatyczne wydarzenia.

Zobacz galerię

Zwiastun 6. odcinka "Rodu smoka"

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×