„Rodzina zastępcza”. Gabriela Kownacka była jedną z najbardziej uwielbianych polskich aktorek. Niestety przegrała nierówną walkę z rakiem

Gabriela Kownacka przez lata była jedną z najbardziej szanowanych i uwielbianych aktorek. Słynęła z ogromnej klasy i wdzięku, jak ognia unikała skandali i medialnego szumu. To już 12 lat odkąd nie ma jej wśród nas. W 2010 roku, artystka zmarła na skutek długiej i wyczerpującej walki z nowotworem piersi. Zobaczcie, jak przez lata zmieniała się jedna z najbardziej podziwianych polskich aktorek.

Multimedia

Gabriela Kownacka - kariera aktorska

Gabriela Kownacka przez lata uchodziła za jedną z najbardziej szanowanych i podziwianych polskich aktorek. Urodziła się 25 maja 1952 we Wrocławiu. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Już podczas studiów zaliczyła swój pierwszy poważny debiut aktorski. Wcieliła się w rolę Zosi w słynnym „Weselu” Andrzeja Wajdy.

Przez wiele lat była związana z wieloma warszawskimi teatrami takimi jak: Teatr Kwadrat, Teatr Współczesny, czy Teatr Studio. Gabriela Kownacka wystąpiła również w ponad 60 rolach Teatru Telewizji. Choć przez większość swojego życia, aktorka była związana z teatrem, to największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Anny Kwiatkowskiej w popularnym serialu „Rodzina zastępcza”. Gabriela Kownacka występowała tam w latach 1999 - 2008, czyli od początku, do samego końca.

Przemysław Babiarz ma za sobą bolesne rozstanie. Rozwód z pierwszą żoną zmienił jego życieZobacz więcej

Choroba Gabrieli Kownackiej

W 2004 artystka usłyszała straszną diagnozę - rak piersi. Jednak kilkumiesięczne zabiegi chemioterapii i radioterapii przyniosły pozytywny efekt, przez co aktorka mogła wrócić do występów w „Rodzinie zastępczej”. Niestety na przełomie maja i czerwca 2008 nastąpił gwałtowny nawrót choroby i stan zdrowia Gabrieli Kownackiej znacznie się pogorszył. Po ponad dwuletniej walce z nowotworem aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku.

Gabriela Kownacka - życie prywatne

Przez niemal całą karierę, jednymi z głównych znaków rozpoznawczych Gabrieli Kownackiej były szyk i kobiecość, którą emanowała zarówno na swoich rolach, jak i w życiu prywatnym. Nic więc dziwnego, że o jej względy przez lata zabiegało wielu mężczyzn. Jednym z nich był aktor Waldemar Kownacki, którego poślubiła w wieku 23 lat. W 1983 roku para wydała na świat syna Franciszka. W 1985 roku ich małżeństwo dobiegło końca. Potem przez pewien czas była związana m.in. z operatorem Witoldem Adamkiem i aktorem Krzysztofem Janczarem.

Pomimo kilku miłosnych porażek, Gabriela Kownacka stroniła od skandali i wywoływania medialnych sensacji. Sławę i rozpoznawalność zawdzięcza wyłącznie swojemu dorobkowi artystycznemu, a także wizerunkowi, którego ku zachwytowi wielu, przez lata nie bała się zmieniać.

Zobaczcie naszą galerię i sprawdźcie, jak przez lata zmieniała się Gabriela Kownacka

Zobacz galerię

Przeżyła niewyobrażalną tragedię. Nagła śmierć córki sprawiła, że jej świat się zawalił: „Miałyśmy tyle planów”Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Lidia (gość)

    Dzisiaj jesteśmy jutro nas nie ma...Piękna kobieta z klasą.

    19.08.2022 16:18
  • Ja (gość)

    Świetna aktorka! Szkoda że tak szybko odeszła!

    15.08.2022 16:03

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×