"Rodzina zastępcza". Zwariowana rodzina Kwiatkowskich, Śliniak i ich nietuzinkowi przyjaciele. Jak się zmienili? Jak wyglądają po latach?

"Rodzina zastępcza" gościła na naszych ekranach przez prawie 11 lat, ale spokojnie można zaliczyć ją do kategorii retro seriali. Co słychać u bohaterów tej produkcji i jak się zmienili na przestrzeni lat? Jak wyglądają teraz i czym się zajmują? Sprawdźcie!

Multimedia

"Rodzina zastępcza" - fabuła

"Rodzina zastępcza" zadebiutowała na ekranach telewizorów w 1999 roku i pomimo że emisja zakończyła się dopiero w 2009 roku, śmiało można ją zaliczyć do kategorii retro seriali. Produkcja opowiadała o rodzinie Kwiatkowskich, składającej się z rodziców Anki i Jacka oraz ich dwójki dzieci Majki i Filipa.

Te serialowe role miał zagrać ktoś inny! Dlaczego doszło do zmian w obsadach?Zobacz więcej

Kwiatkowscy postanowili zaadoptować chłopca o imieniu Romek, ale przez przypadek do tytułowej rodziny zastępczej trafiają jeszcze dwie dziewczynki, "bliźniaczki", Zosia i Eliza. Wiernym towarzyszem wesołej familii jest Śliniak, pies rasy Dogue de Bordeaux. W szalonym domu Kwiatkowskich co chwilę goście: ciocia Ula, zaprzyjaźniony policjant, kuzynka Jadzia oraz sąsiedzi Alutka i Jędrula Kossoń.

"Rodzina zastępcza" - czołówka

Czołówkę serialu stanowi utwór "Tkanina", do którego napisał tekst Jacek Cygan, muzykę skomponował zaś Seweryn Krajewski, który także go zaśpiewał.

"Rodzina zastępcza" - bohaterowie

Głównymi bohaterami serialu są członkowie rodziny Kwiatkowskich. Rodziców, Ankę i Jacka, grali Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski, dzieci zaś Monika Mrozowska Majkę, a Sergiusz Żymełka Filipa. Rodzina szybko powiększyła się o adoptowanych Romka (Aleksander Ihnatowicz) oraz Zosię (Misheel Jargalsajkhan) i Elizę (Aleksandra Szwed). Postaciami drugoplanowymi, ale nierozerwalnymi z Kwiatkowskimi byli siostra Anki, Urszula, którą grała Maryla Rodowicz i posterunkowy, grany przez Jarosława Boberka. W 2000 roku Kwiatkowscy zaprzyjaźnili się z sąsiadami: Alutką (Joanna Trzepiecińska) i Jędrulą (Tomasz Dedek).

Rodzina zastępcza plus

W sumie powstało 329 odcinków "Rodziny zastępczej", która mniej więcej w połowie została przemianowana na "Rodzinę zastępczą plus". Fabuła wówczas została rozbudowana o wątki sąsiadów i przyjaciół rodziny Kwiatkowskich.

Najlepsze piosenki z seriali! Zobacz więcej

Rodzina zastępcza - aktorzy po serialu

W "Rodzinie zastępczej" dzieci dorastały na oczach widzów. Dzięki tej produkcji część z nich na stałe związała się w z show-biznesem. Ola Szwed czyli serialowa Eliza często pojawia się w telewizyjnych produkcjach. Gra w serialu "Barwy szczęścia", a poza tym zobaczyć ją można było w "Teraz albo nigdy", "Ranczu" czy "Na krawędzi". Szwed uczestniczyła w talent show: "Tańcu z gwiazdami", "Gwiazdy tańczą na lodzi", "Jak oni śpiewają", zwyciężyła w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", a ostatnio pojawiła się w show "Star Voice. Gwiazdy mają głos". Wydała też swoją solową płytę. Misheel Jargalsaikhan czyli Zosia zniknęła z show-biznesu na jakiś czas, ale w 2015 roku wzięła udział w show Polsatu "Celebrity Splash", a rok później zajęła trzecie miejsce w "Tańcu z gwiazdami", gdzie towarzyszył jej Jan Kliment. Monika Mrozowska po serialu na stałe związała się z show-biznesem, mimo że jako aktorka pojawiała się raczej w epizodycznych rolach. Serialową Majkę również można było zobaczyć w kilku programach rozrywkowych: "Jak oni śpiewają", "Celebrity splash" i "Agent - Gwiazdy". Uroczy serialowy Filip czyli Sergiusz Żymełka studiował psychologię w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa, ale epizodycznie pojawił się w "Na Wspólnej" czy "Ojcu Mateuszu". Aleksandra Ihnatowicza również można było zobaczyć sporadycznie w produkcjach telewizyjnych, jednak serialowy Romek ukończył Politechnikę Warszawską i na co dzień zajmuje się programowaniem.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmienili się aktorzy grający główne role w serialu "Rodzina zastępcza"!

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Policjant Piotr Tarnowski (gość)

  I za zabicie dzieci nierzyje 56 osób w Chostynnym

  27.12.2018 14:53
 • Policjant Piotr Tarnowski (gość)

  I za zgwałcenie kobiet 45 osób zabito w Krakowie

  27.12.2018 14:45
 • Policjant Piotr Tarnowski (gość)

  Zabito za kradzież pieniędzy 21 osób w Tórkowicach

  27.12.2018 14:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×