"Rodzinka.pl". Halina Skoczyńska w ostatnich latach była bardzo samotna. Dostała sporo ciosów od życia

Halina Skoczyńska była aktorką przez wielkie A! Widzowie mogą ją kojarzyć m.in. z roli w serialu "Rodzinka.pl". Jej śmierć wstrząsnęła fanami produkcji w 2016 roku. Dziś przypomnijmy najważniejsze wydarzenia z jej życiorysu. Jaka była Halina Skoczyńska? Scena była jej wielką miłością, ale dostała sporo ciosów od życia.

Multimedia

Halina Skoczyńska wspomnienie

Halina Skoczyńska urodziła się 2 lipca 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zaraz po szkole, zadebiutowała w Teatrze Bagatela rolą Klary w "Zemście" i tak zaczęła się jej bogata kariera teatralna. Aktorka miała w swoim dorobku ok. 80 ról, za wiele z nich została nagrodzona prestiżowymi nagrodami. Scena była jej wielką miłością.

To jest aktorka ekskluzywna niesłychanie i w istocie nie gra w serialach. To też jest powód do tej ekskluzywności, tzn. że jest znana naprawdę miłośnikom teatru, a nie koniecznie tym, którzy ślęczą przez telewizorami. Ja to cenię - powiedział o niej Janusz Majcherek w wywiadzie dla Radia Wrocław.

Jak wspominał Paweł Miśkiewicz, Halina Skoczyńska była osobą szalenie "żarłoczną" zawodowo, nigdy do końca niespełnioną perfekcjonistką, szalenie wymagającą od siebie i od otoczenia. Największą popularność przyniosła jej rola Janiny w serialu TVP "Rodzinka.pl".

Nazywano ją "złotym dzieckiem polskiej kinematografii". Zobacz, jak się zmieniałaZobacz więcej

Nieudane małżeństwo

W jej życiu nie brakowało dramatów. Skoczyńska wyszła za mąż będąc jeszcze na studiach. Niestety młodzieńcze uczucie nie przetrwało próby czasu. -Nie udało się nam, bo byliśmy za młodzi, zbyt zachłanni na życie. Dziś nie mamy do siebie żalu – opowiadała w "Rewii". Aktorka doczekała się jednak syna Szczepana, którego uważała za swój największy życiowy sukces.

Skoczyńska musiała także zmierzyć się z utratą ukochanych osób - śmiercią ojca i młodszej siostry.

Nie zdążyłam jeszcze się z tym pogodzić, gdy odeszła moja kochana siostra, zaledwie parę lat ode mnie starsza. Ja sama w wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty. Pół roku później rozchorowało się moje jedyne dziecko, a lekarze przygotowywali mnie na najgorsze - opowiadała w wywiadzie dla Grazii.

W ostatnich latach była bardzo samotna. Mocno przeżyła śmierć ukochanej mamy, która była dla niej oparciem; przyjeżdżała na jej spektakle, nigdy jej nie zawiodła. -Do wszystkiego, co daje los, podchodzę z pokorą. Dostałam sporo ciosów od życia, ale to porażki nas kształtują - mówiła w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym".

Halina Skoczyńska zmarła 17 maja 2016 roku. W ostatnich latach była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Magdalia (gość)

  W Muzeum Teatru we Wrocławiu można wciąż zobaczyć wystawę zdjęć że spektaklu Maria Stuart, z brawurową rolą Haliny Skoczyńskiej.

  01.07.2022 22:25
 • EWA ZIETEK (gość)

  MAGDALENA KUTA

  09.07.2021 15:35
 • Monika (gość)

  Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://prywatnesexogloszenia.pl/Oliwia69

  02.07.2021 18:29
 • Ela (gość)

  Młodsza siostra, która była o kilka lat starsza? A tak poza tym - piękna kobieta, aktorstwa nie oceniam, bo widziałem ją tylko w serialu.

  02.07.2021 15:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×