"Rodzinka.pl". Maciej Musiał wsparł Paradę Równości, a fani pytają: "Jak godzisz to z wiarą?"

Maciej Musiał chętnie angażuje się w sprawy społeczne. Nie ukrywa też, że ważna jest dla niego wiara chrześcijańska. Niedawno wsparł Paradę Równości, a fani zaczęli pytać, jak jego poparcie dla środowiska LGBT ma się do jego wyznania.

Multimedia

Maciej Musiał wielokrotnie dawał się poznać jako osoba bardzo wierząca, dla której wiara w Boga to ważny element życia. Chętnie angażuje się też w sprawy społeczne - kampanie na rzecz równouprawnienia kobiet czy - ostatnio - głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Teraz postanowił wesprzeć środowisko LGBT.

Jan Frycz i Maciej Musiał w obsadzie 2. sezonu! Wiemy, co się wydarzy i kiedy premiera!Zobacz więcej

Młody aktor zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z tęczowym akcentem i napisem "LOVE". Napisał przy tym także: "Love is love". Zrobił to przy okazji Parady Równości, która w sobotę, 8 czerwca, przeszła ulicami Warszawy po raz 19.

W komentarzach pojawiło się wiele słów poparcia dla postawy Musiała. Nie zabrakło jednak także wątpliwości. Jedna z fanek zapytała, jak poparcie dla Parady Równości ma się do wiary, którą wyznaje aktor. "Mam tylko takie pytanie? Jak godzisz taką postawę ze swoją wiarą? Bardzo mnie to interesuje, bo ja nie potrafię tego zrobić" - napisała. Maciej postanowił odpowiedzieć w następujący sposób:

Kim jestem, żeby kogokolwiek sądzić? Moja wiara uczy mnie przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka.

Przypomnijmy, że wkrótce zobaczymy Macieja Musiała w 2. sezonie serialu TVN "Pułapka". Aktor znalazł się także w obsadzie międzynarodowej serialowej produkcji platformy Netflix, "Wiedźmin".

Maciej Musiał na liście 30 wpływowych młodych gwiazd w Europie!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • homosapiens (gość)

  Może sam woli chłopców?

  14.06.2019 09:54
 • Adam (gość)

  Wszyscy są poprawni i tolerancyjni a ja nie będę hocby dla tego

  10.06.2019 16:48
 • Arek (gość)

  Całe to lgbt wyjdzie wszystkim bokiem. Jak tylko dzieci zaczną być krzywdzone. Chcą być homo. Niech chcą nie rusza i nie przeszkadza mi to ale do qrwy nędzy jakie adopcje dzieci, jakie qrwa magię parady... Jak karmiąca piersią matka zacznie karmić dziecko to wielki hałas w koło, gazety jaka to ona jest bezczelna bezwstydnica. A jak całe to lgbt z gołymi fredzlami czy kuropatwami na ulicach się obnaża to co???? I właśnie wielkie guw...o... I to jest Europa??? Nowa Europa?? To zapraszam do wschód. Niemcy, Francja. Chcieli... Mają gwałty, mordy i nikt z tym nic nie może zrobić.. Bo co??? Bo takie prawo maja.. I chcecie u nas tego samego... To wszystko w lada chwili wymknie się spod kontroli jeśli można nazwać że ktoś to kontroluje. NIE NIE NIE.... NIE. W Polsce.

  10.06.2019 16:33
 • Max (gość)

  Szczerze mówiąc... mam to gdzieś...i nie lubię qrdupla😡

  10.06.2019 16:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×