"rodzinka.pl" zbiera pochwały od gejów i lesbijek

Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer "Pracownia Różnorodności" wystosowało oficjalny list, pełen pochwał dla serialu "rodzinka.pl".

Multimedia

W liście, który trafił m.in. do prof. Ireny Lipowicz, Rzeczniczki Praw Obywatelskich, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czy Rady Etyki Mediów wyrażono zadowolenia z faktu, że w popularnym serialu "znalazły się informacje o homoseksualności, biseksualności oraz społecznym problemie homofobii, potępiono homofobię, zaznaczono, że osobom homoseksualnym należy się taki sam szacunek, jak innym osobom, wskazano, że osoby homoseksualne i pary jednopłciowe powinny liczyć na takie samo wsparcie najbliższych, w tym rodziny, jak osoby heteroseksualne i pary różnopłciowe".

CZYTAJ TAKŻE: "RODZINKA.PL TVP2 1.03.2013. CO SIĘ WYDARZY W 4. SEZONIE SERIALU? TOMEK ZAPRZYJAŹNI SIĘ Z GEJEM! GWIAZDY SPORTU W "RODZINCE.PL"

"Pracownia Różnorodności" z radością podkreśliła w liście, że twórcy serialu przedstawili treści zgodne z prawdą w sposób przystępny i zrozumiały dla szerokiej publiczności. Udało im się uniknąć przekłamań, a użyte słownictwo nie jest pogardliwe czy obraźliwe. Wyrażono również aprobatę dla faktu, że w serialu potępiono homofobię i podkreślono, że homoseksualizm został słusznie określony jako "orientacja", a nie "skłonność" czy "preferencja".

W liście podpisanym przez Monikę Dąbrowską i Przemysława Szczepłockiego, członków zarządu Stowarzyszenia, pochwalono wprowadzenie do serialu postaci Maćka, nastoletniego geja. Podkreślono, że takie działania świadczą o faktycznej misyjności telewizji publicznej. Wyrażono również nadzieję, że Telewizja Polska będzie kontynuować i rozwijać takie działania.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×